Brutopalk on buumiajast kasvanud kolmandiku

Palgatöötajate keskmine brutopalk ühes kuus oli 2013. aastal 900 eurot, mis on kõigis maakondades 2012. aastaga võrreldes kasvanud.

Aastaga kasvas brutopalk 6,6 protsenti. Alates aastast 2007 ehk viimasest buumiaastast on brutopalk kasvanud pea 30 protsenti.

Eesti keskmistest kõrgemat brutotulu teenisid palgatöötajad Harju- ja Tartumaal, kõige madalamat tulu 746 eurot kuus Valgamaal. Tallinnas oli palgatöötaja kuukeskmine brutotulu 985 eurot.

Viimastel aastatel on kõrgeima brutotuluga Harjumaa näitaja püsinud Eesti keskmisest veidi üle 10% kõrgem ja madalaima brutotuluga Valgamaa näitaja Eesti keskmisest umbes 15% madalam.

Linnade ja valdade võrdluses teenisid suurimat tulu Harjumaa palgatöötajad. Kõige suuremat brutotulu 1293 eurot teeniti Viimsi vallas ning kõige väiksemat Kallaste linnas ja Peipsiääre vallas - kummaski veidi üle 630 euro.

Viimastel aastatel on vahe suurima ja väikseima brutotuluga omavalitsusüksuse vahel vähenenud - kui 2012. aastal oli see 55%, siis 2013. aastal 51%.

Kokku oli 2013. aastal 509 323 brutotulu saajat, varasema aastaga võrreldes kasvas nende arv 4600 inimese võrra. Brutotulu saajate arvu kasv tuli peamiselt 63aastaste ja vanemate tulusaajate hulga suurenemisest 6% võrra. Tulusaajate arv kasvas enim Harjumaal, järgnesid Tartu- ja Ida-Virumaa. Tulusaajate arv kahanes Järva-, Saare-, Lääne- ja Lääne-Virumaal.

Osale arutelus

  • Mari Mets

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara