Tarbijakaitseamet leidis müügilt lastele ohtlikke mänguasju

Tarbijakaitseamet kontrollis tänavu mais ja juunis mänguasjade vastavust nõuetele. Kokku leidsid inspektorid neli lastele ohtlikku toodet.

Amet leidis kaubandusest mängumobiiltelefoni Animals Cartoon music mobile, mis on ohtlik selle liialt valju heli tõttu. Mängutelefoni kaalutud helirõhu taseme piirväärtus võib olla 80 detsibelli. Kontrollitud mängutelefoni keskmine helirõhu tase ületas lubatud taset 14,3 detsibelli võrra.

Animals Cartoon music mobile’i mängumobiiltelefoni pakendil on CE-märgis. Selle märgisega annab ettevõtja tarbijatele lubaduse, et tema toodang vastab Euroopa Liidus kehtestatud nõuetele. Paraku osutus see lubadus antud juhtumi puhul alusetuks.

Lisaks võtsid inspektorid ftalaatide sisalduse testimiseks kuus mänguasja. Nukk Glitter Belle Princess sisaldas terviseameti labori testimise tulemuste põhjal ftalaate lubatust 280 korda rohkem.

Ftalaate kasutatakse peamiselt plasttoodete elastsuse ja plastilisuse tagamiseks. Kehtivate nõuete järgi ei tohi nende sisaldus mänguasjades ja lastetoodetes ületada 0,1 protsenti plastseks tehtud materjali massist. Oma olemuselt on ftalaadid inimorganismile pikaajalise mürgise toimega, põhjustades näiteks sigivushäireid.

Ühtlasi leidsid ametnikud müügilt mänguasja Musical Camera ja liiklusteemalise mänguasja, mille detailid sisaldasid lubatust rohkem pliid. 

Mängumobiiltelefoni Animals Cartoon music mobile levitas Eestis Diasir OÜ, nukku Glitter Belle Princess Cirkon OÜ. Mänguasja Musical Camera ja liiklusteemalise mänguasja maaletoojad olid vastavalt Rimi Eesti Food AS ja Trevomark OÜ.

Ettevõtted on tooted tarbijakaitseameti menetluste tulemusena turult eemaldanud ja tagasi kutsunud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Rahva Raamat otsib HULGIMÜÜGI TURUNDUSJUHTI

Rahva Raamat AS

02. märts 2018

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara