Investeeringud lihatööstustesse kasvasid

Eesti lihatööstustesse investeeriti esimeses kvartalis 2,6 miljonit eurot, mis on 70% enam kui mullu samal ajal, selgub Põllumajandusministeeriumi lihatööstussektori 2014. aasta esimese kvartali ülevaatest.

Eesti lihatööstused on tänavu esimeses kvartalis investeerinud 2,6 miljonit eurot ehk 1,1 miljoni euro võrra enam kui eelmise aasta samal perioodil. Enamik investeeringuid on tehtud hoonete ja rajatiste ehitamiseks ning rekonstrueerimiseks.

„Eelmine aasta oli lihatööstustele edukas ja ilmselt see tekitas täiendavaid vahendeid investeeringuteks,“ rääkis Põllumajandusministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti.

Esimeses kvartalis oli lihasektori käive 68,7 miljonit eurot, mis on 2013. aasta I kvartaliga võrreldes 0,5 miljoni võrra (0,7%) enam. Liha ja lihatooteid eksporditi 7,9 miljoni euro eest.

„Muret teevad aga lihasektori suurenenud sisendkulud, mis on vähendanud kasumlikkust,“ lisas Lemetti. Esimese kolme kuuga teenis lihasektor 0,1 miljonit eurot kahjumit.

Statistikaameti esialgsetel andmetel tegutses I kvartalis lihatööstussektoris 60 ettevõtet, kus töötas kokku 2670 inimest ehk 19% toiduainetööstuses hõivatutest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara