Investeeringud lihatööstustesse kasvasid

Eesti lihatööstustesse investeeriti esimeses kvartalis 2,6 miljonit eurot, mis on 70% enam kui mullu samal ajal, selgub Põllumajandusministeeriumi lihatööstussektori 2014. aasta esimese kvartali ülevaatest.

Eesti lihatööstused on tänavu esimeses kvartalis investeerinud 2,6 miljonit eurot ehk 1,1 miljoni euro võrra enam kui eelmise aasta samal perioodil. Enamik investeeringuid on tehtud hoonete ja rajatiste ehitamiseks ning rekonstrueerimiseks.

„Eelmine aasta oli lihatööstustele edukas ja ilmselt see tekitas täiendavaid vahendeid investeeringuteks,“ rääkis Põllumajandusministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti.

Esimeses kvartalis oli lihasektori käive 68,7 miljonit eurot, mis on 2013. aasta I kvartaliga võrreldes 0,5 miljoni võrra (0,7%) enam. Liha ja lihatooteid eksporditi 7,9 miljoni euro eest.

„Muret teevad aga lihasektori suurenenud sisendkulud, mis on vähendanud kasumlikkust,“ lisas Lemetti. Esimese kolme kuuga teenis lihasektor 0,1 miljonit eurot kahjumit.

Statistikaameti esialgsetel andmetel tegutses I kvartalis lihatööstussektoris 60 ettevõtet, kus töötas kokku 2670 inimest ehk 19% toiduainetööstuses hõivatutest.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara