Kohus jättis rahuldamata TTK juhtkonna hagi oma liikme vastu

Kohus jättis rahuldamata Tartu Tarbijate Kooperatiivi (TTK) nõukogu ja juhatuse liikmete hagi TTK liikme Eiko Keemani vastu, keda nad süüdistasid ebaõige faktiväite avaldamises.

Eelmise aasta suvel enne Tartu Tarbijate Kooperatiivi üldkoosolekut levitas ühistu liige Eiko Keeman mitmetes meediakanalites väiteid, nagu oleks senine juhtkond tekitanud ettevõttele miljonitesse eurodesse ulatuva hiigelkahju.

Selle info levitamise pärast kaebas TTK juhtkond Keemani kohtusse ning saavutas esimeses astmes Keemani üle ka võidu.

Keeman selgitas, et talle teadaolevalt ei olnud kohtuotsuses ega esitatud materjalides ühtegi teemat seoses TTK laimamisega meedias. "Küsimus oli info levitamises juuni 2013 üldkoosolekul ja ühele riigikogu liikmele e-maili teel," ütles Keeman.

Ühistu juhtkond jagas koosolekul ühistu liikmetele selgitusi ja pöördus Keemani väidete mittetõesuse kinnitamiseks hagiga kohtusse. TTK tegevjuht Tarmo Punger teatas pressiteates, et tegemist oli sihiliku laimuga.

Keemani sõnul luges kohus ebaõigeks tema väite, et TTK juhtkonna liikmed on tekitanud ühingu liikmetele rahalist kahju ja et kohtuotsuse järgi ei tekitanud ettevõtte juhtkond TTK-le kahju.

TTK on üks ETK liikmesühistutest Tartus ja Tartumaal 21 Maksimarketi, Konsumi ja A&O kaubamärgi all tegutseva kauplusega. Ettevõttes töötab ligi 400 inimest.

Täiendus. 2015. aasta jaanuaris jäi ringkonnakohus maakohtuga eri seisukohale. Seepeale kaebas TTK juhtkond otsuse edasi riigikohtule, kuid kõrgeim kohus otsustas septembris 2015 asja menetlusse mitte võtta.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara