Toidutööstused toovad laulupeole Eesti toidu paremiku

Täna avatakse Tallinna Lauluväljakul Eesti toidu väljak, kus toidutootjad panevad välja Eesti toidu parimad palad. Esindatud on nii toidutööstused, piirkondlikud tootjad kui ka Eesti tippkokad.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potiseppa sõnul pakuvad Eesti toiduainetööstused esmakordselt püstitatud Eesti toidu väljakul piima-, liha-, köögiviljatooteid, jäätist, jooke ja palju muud head ja paremat.

„Laulurahvas saab Eesti toidu väljakul mekkida näiteks tänavuse Eesti Parima Toiduaine konkursi võidutoodet – Farmi Kreeka jogurtit. Kuid telgis pakuvad nii soodsa hinnaga ostmiseks kui degusteerimiseks oma hitt-tooteid teisedki Eesti toidutootjad – Salvest, Valio, Atria, Tartu Mill, Premia, Pagaripoisid, Saare Food, Food Trade ja Auxner,“ loetles Toiduliidu juht toidutööstuste telgis osalevaid tootjaid.

Eesti toidu väljakul on püstitatud lisaks Eesti toiduainetööstuste telgile ka Eesti tippkokkade telk ja kohaliku toidu tootjate telk, mis tutvustavad huvilistele Eesti erinevate piirkondade maitseid. Eesti toidu väljakul pakutavaga tulevad laupäeval ja pühapäeval tutvuma ka mitmed välisajakirjanike delegatsioonid. 

„Põllumajandusministeeriumi initsiatiiv tutvustada kohalikele ja välismaalastele Eesti toitu tema headuses sellisel Eesti rahvast ühendaval suurpeol nagu Laulupidu on igati kiiduväärt – see on kahtlemata väga suur väljakutse kõigile, kes telgis Eesti toitu esitlevad,“ tõdes Potisepp. Ta lisas, et välismaalaste jaoks on meie maitsev toit kahtlemata eksootiline.

Eesti toidu väljak püstitatakse Lauluväljakule Põllumajandusministeeriumi eestvedamisel koostöös  Eesti Toiduainetööstuse Liidu, piirkondlike toiduvõrgustike, Eesti Peakokkade Ühenduse, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eesti Aiandusliiduga.

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara