10 ettevõtet, mis kontrollivad pea kogu toidutööstust

Veebis ringlev infoleht paljastab, kuidas 10 ettevõtet toodavad praktiliselt kogu töödeldud toidu ja joogid, mida poelettidelt leida võib.

Infoleht on loodud vaesuse vastu võitleva organisatsiooni Oxfam International poolt. Selle andmetel peaaegu kogu toitu ja jooki kontrollivad ettevõtted Coca Cola, Nestle, PepsiCo Inc, General Mills Inc, Kellogg Co, Associated British Foods, Mondelez International, Mars, Danone ja Unilever.

Infolehe raport hoiatab, et töödeldud toidu koondumine käputäie ettevõtete kätte tekitab globaalsel toiduturul mitmeid probleeme: farmeritel on üha vähem ettevõtteid, kes nende tooteid ostaks; tarbijad ei saa enam aru, milline ettevõte on brändi taga; rahvusvahelistel kontsernidel kaob tarneahela üle kontroll, vahendab MarketWatch.

Samuti ütleb Oxfam, et toiduaine- ja joogitööstus ei panusta piisavalt kasvuhoonegaaside vähendamisele. Sellega aidatakse organisatsiooni sõnul kaasa kliimamuutusele ning farmerite olukorra halvenemisele.

Kui need 10 suurt ettevõtet oleks üks riik, siis oleks see saastamise poolest maailmas 25. kohal, saastades rohkem kui Soome, Rootsi, Taani ja Norra kokku.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara