Baltikal väike kasumi kasv

Baltika Grupp teatas täna, et koos lõpetatud tegevusvaldkonna tulemiga kujunes teise kvartali puhaskasumiks 648 000 eurot, mis on 24 000 euro võrra parem tulemus kui eelmine aasta samal ajal. Poolaasta kahjum kokku oli 1,8 miljonit eurot.

Baltika teise kvartali käive suurenes 257 000 eurot 12,97 miljoni euroni. Majandusaruandes kirjutab rõivatootja, et vastavalt strateegilisele suunale eelisarendada teisi kanaleid ja suurendada müügitulusid e-poes ning hulgi- ja frantsiisipartnerite kaudu, on nimetatud kanalite osatähtsus kogutuludest tõusnud.

„Liigume endale seatud eesmärkide suunas“, sõnas Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis Milder. „Jaemüük on endiselt meie jaoks suurima mahuga müügikanal, kuid oleme selle kõrval aktiivselt panustamas teiste kanalite arendamisse – e-pood, hulgimüük ja frantsiis, mille panus Grupi müügitulemustesse peaks vastavalt meie strateegilisele nägemusele üha kasvama.“

Hulgi- ja frantsiisimüük kasvas kvartalite võrdluses 41% ja e-poe müük 18%. Teise kvartali jaemüügi tulu jäi eelmise aastaga võrreldes samale tasemele ja oli kokku 12,064 miljonit eurot. Sealhulgas kasvasid müügid Baltikumis 353 000 euro võrra (+4%) ning vähenesid Venemaal 338 000 euro võrra (-15%).

Ettevõtte brutokasumi marginaal oli teises kvartalis 56,5%, mis on 2,3 protsendipunkti madalam, kui eelmise aasta samal perioodil. Lisaks Baltikumi jaeturgu mõjutavale konkurentsi tihenemisele ja Venemaa puhul rubla kursi nõrgenemisele mõjutab ettevõtte teatel marginaali ka teiste müügikanalite osakaalu kasv.

Baltika teatel võib Baltikumi tulemustega rahule jääda, kuid grupi terviktulemustele avaldasid jätkuvalt negatiivset mõju Venemaa tulemused. Venemaa jaemüük vähenes teises kvartalis võrreldes eelmise aastaga 15%, mida osaliselt kompenseeris kulude kokkuhoid seoses rubla kursi nõrgenemisega. Baltika soovib edaspidi Venemaa jaevõrgus keskenduda poodide opereerimisele Peterburi ja Kaliningradi regioonis. Muudes regioonides otsitakse hulgi- ja frantsiispartnereid olemasolevate poodide opereerimiseks või uute poodide avamiseks.

Poolaasta lõpetas ettevõte koos lõpetatud tegevusvaldkonna tulemiga 1 834 000 euro suuruse puhaskahjumiga, mille hulgas on kajastatud kahjum Ukraina varade allahindlusest summas 1 095 000 eurot. Jätkuvate tegevusvaldkondade tulemuseks esimeses poolaastas kujunes 505 000 euro suurune puhaskahjum.

Seoses Baltika väljumisega Ukraina jaemüügi ärist, mis esindas grupi jaoks eraldi olulist tegevusvaldkonda, kajastab Baltika Ukraina ettevõtte tulemusi 2014. aastal kui lõpetatud tegevusala. Seetõttu on aruandes lõpetatud tegevusvaldkondade tulemused näidatud eraldi, võimaldamaks hinnata jätkuvate tegevusvaldkondade tulemust. Võrreldavuse huvides on 2013. aasta andmed korrigeeritud vastavalt.

Baltika lõpetas teise kvartali jätkuvatest tegevusvaldkondadest saadud 405 000 eurose puhaskasumiga, eelmise aasta võrreldav tulemus oli 641 000 euro suurune kasum.

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara