E-kaubandus kasvatas esimesel poolaastal Omniva käivet

2014. aasta esimese kuue kuuga kasvasid Omniva äritulud võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8%, tulude kasvu mõjutas peamiselt e-kaubanduse kasv ja ettevõtte laienemine Lätis ja Leedus.

Omniva kontserni esimese poolaasta äritulu oli 28,5 miljonit eurot, kontserni puhaskasum 214 tuhat eurot.

Ettevõtte äritulusid kasvatasid peamiselt e-kaubandusega seotud lahendused. Kõige enam kasvas pakiautomaatide kasutamine. Tänavu esimese kuue kuuga kasvas Omniva pakiautomaatidega saadetud pakkide arv võrreldes mullu sama ajaga 124%.

Kuna nõudlus pakiautomaatide järele on kasvav, võttis Omniva tänavu ette pakiautomaatide võrgustiku laiendamise Eestis ning augusti keskpaigaks kasvab pakiautomaatide võrgustik pea veerandi võrra.

Rahvusvaheliste sisenevate maksi- ja tähtkirjade maht kasvas 46%. Tulenevalt Omniva turuosa kasvust ja reklaammeedia turu kasvust kasvasid reklaamteenuse mahud 11%. Samal ajal vähenes riigisiseste kirjade arv 17%.

2013. aastal olid AS Eesti Posti äritulud kokku 56 miljonit eurot, ärikulud olid mullu kokku 53,7 miljonit eurot ning puhaskasum 2,3 miljonit eurot. Eelmisel aastal tasus ettevõte riigieelarvesse dividendina 400 tuhat eurot, millele lisandus tulumaks dividendidelt summas 106 tuhat eurot.

Omniva kontserni kuuluvad emaettevõttena AS Eesti Post ning tütarettevõtetena Eestis AS Maksekeskus, Leedus Omniva LT UAB ja Lätis Omniva SIA.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara