Maxima: soe suvi tõstab märgatavalt tarbimist kuurortlinnades

Soojad ilmad ning puhkusteperiood meelitavad Eesti inimesed mereäärsetesse kuurortlinnadesse ning see avaldub ka kohalikus jaekaubanduses – Maxima jaeketi kuurortlinnade kauplustes on müük tavapärasest isegi kuni 50 protsenti kõrgem.

“Kuumadel suvepäevadel eelistavad Eesti inimesed liikuda suurematest linnadest mereäärsetesse kuurortidesse,” lausus Maxima kommunikatsioonijuht Erkki Erilaid. “See avaldub ka meie kaupluste müüginumbrites ning külma ja vihmase juuni keskpaigaga võrreldes on tarbimine kuurortlinnades märgatavalt tõusnud.”

Erilaiu sõnul oli näiteks Kuressaare ja Pärnu Maxima kaupluste müük juuli viimasel nädalal kuu varasemaga võrreldes ligi 25 protsenti kõrgem. “Eriti tuntav on puhkusteperioodi mõju aga Narva-Jõesuus, kus müügikasv ulatus nädalases arvestuses üle 50 ning nädalavahetusel suisa 60-70 protsendini.”

Tallinna suuremates kauplustes on seevastu näha tarbimises mõõdukat, paariprotsendilist langust.

Suvel enammüüdavamad tooted:
- erinevad veed ja karastusjoogid
- jäätised
- valmispakendatud jää
- grilltooted ja nendega kaasnev kaup - kuppelgrill, süsi, süütevedelik
- matka- ja sporditarbed nagu telgid, magamiskotid, rannapallid- ja linad

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara