Venemaalt pärit kliendi ostukorvi maksumus on kordades suurem

Venemaalt pärit klient hindab Selveri avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul kõrgelt Eesti toidu kvaliteeti ning nende ostukorvi maksumus on keskmisest kordades suurem.

Maxima Eesti komminikatsioonijuhi Erkki Erilaiu sõnul külastab nende Ida-Virumaa kauplusi märkimisväärne hulk turiste Venemaalt. „Eks parim reklaam on ikka see, et meie idanaabritest kliendid on meie pakutavaga rahule jäänud ja seda teistelegi soovitanud, sest vene klientide arv on aasta-aastalt üha suurenenud,“ rääkis Erilaid. Ta lisas, et nad reklaamivad ka tax-free vormistamise võimalust enda Narva Maxima XX supermarketis.

„Vene kliente käib Narva Rimi kaupluses keskmiselt mõne tuhande ringis kuus,“ rääkis Rimi Eesti Foodi kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats. Ta lisas, et erikampaaniaid nad Vene turistile teha ei plaani.

„Narva Prisma tax-free ostude osakaal on suurem kui teiste linnades asuvates poodides, kuna piirilähedase asukoha tõttu on Venemaa kodanikel seda mugav külastada,“ rääkis Prisma Peremarketi müügidirektor Miia Boman. Ta oli kindel, et tõenäoliselt pakuvad Venemaa klientidele tulevikus suuremat ostuhuvi erinevaid põllumajanduslikud tooted, eeskätt piima- ja lihasaadused. „Narva kaupluse tax-free ostud moodustavad kõikidest AS Prisma Peremarketis tehtavatest tax-free ostudest u 75%,“ ütles Boman.

Selveri avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul moodustavad Vene turistid nende kahe kaupluse klientide hulgas märkimisväärse osa. „Venemaalt pärit klient hindab kõrgelt Eesti toidu kvaliteeti ning nende ostukorvi maksumus on keskmisest kordades suurem.“ Vilu sõnul on veel vara hinnata, kui palju piiri taga kehtestatud sanktsioonid käivet mõjutama hakkavad, kuid Eesti kaup on venelaste seas kogu aeg innas.

Bats kommenteeris, et nemad on siiski seda meelt, et need piirangud ei mõjuta oluliselt klientide ostueelistusi. „Eeldatavasti tuleb pärast toiduainete impordikeeldu EL-riikidest  Venemaalt ostjaid veelgi juurde,” kommenteerid Erilaid.

Vene turistid ostud Eesti toidukauplustest:

Lattidega Itaalia ja Eesti päritolu vorste (nii keedu- kui ka suitsuvorste)
Piimatooteid nagu jogurtid, kohupiimad, kohukesed
Eesti juustu
Kallimat sorti alkoholi
Vana Tallinna likööri
Majapidamistarbeid
Magusat (Kalevi kommid)
Maiustused eriti küpsised
Vürtsikilu
Olmetehnikat ja köögitehnikat
Riideid
Pesu

Allikas: Maxima Eesti, Rimi Eesti Food, Selver, Prisma Peremarket

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara