Venemaalt pärit kliendi ostukorvi maksumus on kordades suurem

Venemaalt pärit klient hindab Selveri avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul kõrgelt Eesti toidu kvaliteeti ning nende ostukorvi maksumus on keskmisest kordades suurem.

Maxima Eesti komminikatsioonijuhi Erkki Erilaiu sõnul külastab nende Ida-Virumaa kauplusi märkimisväärne hulk turiste Venemaalt. „Eks parim reklaam on ikka see, et meie idanaabritest kliendid on meie pakutavaga rahule jäänud ja seda teistelegi soovitanud, sest vene klientide arv on aasta-aastalt üha suurenenud,“ rääkis Erilaid. Ta lisas, et nad reklaamivad ka tax-free vormistamise võimalust enda Narva Maxima XX supermarketis.

„Vene kliente käib Narva Rimi kaupluses keskmiselt mõne tuhande ringis kuus,“ rääkis Rimi Eesti Foodi kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats. Ta lisas, et erikampaaniaid nad Vene turistile teha ei plaani.

„Narva Prisma tax-free ostude osakaal on suurem kui teiste linnades asuvates poodides, kuna piirilähedase asukoha tõttu on Venemaa kodanikel seda mugav külastada,“ rääkis Prisma Peremarketi müügidirektor Miia Boman. Ta oli kindel, et tõenäoliselt pakuvad Venemaa klientidele tulevikus suuremat ostuhuvi erinevaid põllumajanduslikud tooted, eeskätt piima- ja lihasaadused. „Narva kaupluse tax-free ostud moodustavad kõikidest AS Prisma Peremarketis tehtavatest tax-free ostudest u 75%,“ ütles Boman.

Selveri avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul moodustavad Vene turistid nende kahe kaupluse klientide hulgas märkimisväärse osa. „Venemaalt pärit klient hindab kõrgelt Eesti toidu kvaliteeti ning nende ostukorvi maksumus on keskmisest kordades suurem.“ Vilu sõnul on veel vara hinnata, kui palju piiri taga kehtestatud sanktsioonid käivet mõjutama hakkavad, kuid Eesti kaup on venelaste seas kogu aeg innas.

Bats kommenteeris, et nemad on siiski seda meelt, et need piirangud ei mõjuta oluliselt klientide ostueelistusi. „Eeldatavasti tuleb pärast toiduainete impordikeeldu EL-riikidest  Venemaalt ostjaid veelgi juurde,” kommenteerid Erilaid.

Vene turistid ostud Eesti toidukauplustest:

Lattidega Itaalia ja Eesti päritolu vorste (nii keedu- kui ka suitsuvorste)
Piimatooteid nagu jogurtid, kohupiimad, kohukesed
Eesti juustu
Kallimat sorti alkoholi
Vana Tallinna likööri
Majapidamistarbeid
Magusat (Kalevi kommid)
Maiustused eriti küpsised
Vürtsikilu
Olmetehnikat ja köögitehnikat
Riideid
Pesu

Allikas: Maxima Eesti, Rimi Eesti Food, Selver, Prisma Peremarket

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara