Apollo ostab Solaris Kino

Apollo Kino OÜ sõlmis eelmise nädala reede lepingu Solaris Kino ostmiseks Solaris Property Parnersilt, tehingu peab heaks kiitma konkurentsiamet.

Solaris Kino kuulub Solarise kontserni emaettevõtjale Solaris Property Partners. Emaettevõtjale Solaris Property Partners (valdusühing) kuulub lisaks Solaris Kinole ka teine tütarühing Solaris Keskus AS (100% aktsiatest).

Apollo Kino asutati 2012. aastal ning see alustas 2013. aastal kinode ehitusega seotud arendustöid. 2014. aastal avati esimene kino Pärnus, millel on kolm saali kokku 420 kohaga ning mis on varustatud kaasaegseima tehnoloogiaga.

Apollo Kino kuulub valdusühingule Apollo Cinemas OÜ, mis omakorda kuulub Apollo Holding OÜ-le. Apollo Holding OÜ alustas tegevust samuti 2012. aastal, kui omandati Rautakirja Oy-lt Apollo kaupluste kett.

Apollo Kino eesmärk on laiendada oma tegevust lisaks Pärnule ka Tallinnasse ning pakkuda mõlemas kinos kõrge kvaliteediga teenust võimalikult paljudele tarbijatele. Solaris Property Partners soovib keskenduda oma teistele tegevusaladele.

Apollo Kino juhatuse esimehe Mauri Dorbeku sõnul ei saa ta täpsemaid arenguplaane kommenteerida, sest tegemist on poolelioleva protsessiga. „Tehingu jõustumise eelduseks on Konkurentsiameti vastav luba,“ ütles Dorbek.

Solaris Kino 2013. aasta müügitulu oli 4 miljonit eurot ning kahjum 25 601 eurot.

Möödunud aasta suvel sõlmitud eellepingu alusel soovis Forum Cinemas osta Solaris Kino. Kuid detsembris lõpetas konkurentsiamet poolte koondumismenetlluse, kuna koondumise osalised esitasid viis päeva enne menetluse lõppu koondumisest loobumise taotluse teadmisega, et vastasel juhul oleks konkurentsiamet teinud koondumist keelava otsuse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara