Kaubamaja nõuab tagasi ka reklaamimaksu

Tallinna Kaubamaja AS teatas börsile, et kontserni tütarettevõtted nõuavad kohtu kaudu tagasi reklaamimaksu kokku 550 tuhat eurot. Vaid kahe nädala eest teatas ettevõte, et taotleb kohtu kaudu Tallinna linnalt 3,27 euro suuruse müügimaksu tagastamist.

Tallinna Kaubamaja AS tütarettevõtted Selver AS, Kaubamaja AS, AS Viking Motors, Kia Auto AS, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS, Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ ja OÜ TKM Beauty Eesti taotlevad tagasi ajavahemikus juuni 2011 kuni juuli 2014 makstud reklaamimaksu, teatas ettevõte börsile.

Reklaamimaks on kohalik maks, mida maksavad füüsilised ja juriidilised isikud omavalitsuse territooriumil paigaldatud, samuti omavalitsuse territooriumil elunevatele ja asuvatele füüsilistele ja juriidilistele isikutele kuuluvatena registreeritud ühissõidukitele paigaldatud kuulutustelt ja reklaamilt.

Ülaltoodud ajavahemikul tasusid Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtted reklaamimaksu kokku 550 tuhat eurot. Reklaamimaksu regulatsioon on ettevõtte hinnangul vastuolus põhiseadusega ning riigikohtu praktikaga.

Reklaamimaksu tagastuse taotlemise eesmärgil esitas Tallinna Kaubamaja parandatud reklaamimaksu deklaratsioonid, mille tõttu algatasid Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu Linnavalitsuse rahandusosakond ja Pärnu Linnavalitsuse finantsjuhtimisteenistus tagastusnõuete kontrollimenetlused.

Kontrollimenetluste tulemusena on tänaseks Tallinna Ettevõtlusamet ja Tartu Linnavalitsuse rahandusosakond andnud välja maksuotsused, mille kohaselt jäeti tagastusnõuded rahuldamata. Seetõttu esitavad Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtted täna, 25.08.2014, Tallinna Ettevõtlusameti ja Tartu Linnavalitsuse rahandusosakonna maksuotsuste peale kaebused Tallinna ja Tartu Halduskohtutele.

Juhul kui Pärnu Linnavalitsuse finantsjuhtimisteenistuse otsusega jäetakse tagastusnõue rahuldamata Pärnus, siis on kavas ka vastav maksuotsus vaidlustada Tallinna Halduskohtu Pärnu kohtumajas.

Reklaamimaksu vaidlustes nõustab ja esindab Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtteid advokaadibüroo Sorainen. Tallinna Kaubamaja AS kontserni tütarettevõtetel reklaamimaksu vaidlusega seoses jooksvad kulud peale riigilõivude puuduvad, tasu maksmine on kokku lepitud vastavalt vaidluse tulemusele.

Kuivõrd tegemist on juhtumiga, millega sarnaseid lõpplahendusi ei ole teada, siis ei ole käesoleval hetkel võimalik anda hinnangut tagastusnõude vaidluse tulemuslikkuse ja ajalise lõpplahenduse osas, kuid Tallinna Kaubamaja AS tütarettevõtjad ei ole kindlasti võtnud ette vaidlust, mida nad peaksid perspektiivituks.

Tallinna Kaubamaja AS informeerib börsi reklaamimaksu tagastusnõuetega seotud kohtuvaidluste olulistest kohtu määrustest ja otsustest börsi reglemendis sätestatud korras.

Osale arutelus

  • aripaev .ee, Harry Tuul

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara