Kaupmeeste Liit: avaliku joomise lubamine oli viga

Eesti kaupmehed näevad avalikus kohas alkoholi tarbimise piirangute kaotamises riigi eemaldumist viimase paari aasta jooksul püstitatud alkoholipoliitika eesmärkidest.

Eesti suuremaid jaekaubandusettevõtteid koondav Eesti Kaupmeeste Liit taunib 1. juulist jõustunud muudatusi korrakaitseseaduses ja selle rakenduseseaduses, mis lubavad praktiliselt igal ajal ja igal pool alkoholi tarbida.

„Näeme siin suurt vastuolu riigi alkoholipoliitika arengutes – ühelt poolt on soov karmistada alkohoolsete jookide müügi- ja reklaamipiiranguid ning alkoholi kättesaadavust, teiselt poolt aga luuakse soodsamad tingimused alkoholi tarbimise levikule avalikus kohas,“ ütles Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektor Marika Merilai. „Et alkoholi tarbimine on vaid mõne kuuga jõuliselt tänavapilti naasnud, võib igaüks oma silmaga näha – kaupluste ümbrused on muutunud registreerimata välibaarideks.“

Liit on veendunud, et avalikus kohas alkoholi tarbimise lubamine viib Eestit senise alkoholipoliitika kava eesmärkidest kaugemale.

„Sellised sammud näitavad ühiskonnale riigi silmakirjalikku suhtumist – tõstes jõuliselt aktsiisimaksu riigi eelarve täitmise huvides, kavandades uusi piiranguid alkohoolsete jookide müügiprotsessis ja samas soodustades tarbimist avalikus kohas, et müüki soodustades veelgi maksudele lisa koguda,“ nentisMerilai.

Merilai sõnul on riigi selline käitumine sundinud kohalikke omavalitsusi kehtestama oma territooriumil korra tagamiseks täiendavaid piiranguid. „Kaupmehed on endiselt seda meelt, et väikeses Eestis võiksid piirangud ja nõuded olla ühtsed üle Eesti ja antud küsimuses alkoholi avalikus kohas tarbimise piiramine peaks kehtima endiselt üle Eesti,“ ütles Merilai. „Alkohoolsete jookide kohapeal tarbimiseks on aga olemas baarid, kohvikud ja restoranid, kus selleks ka vastavad tingimused loodud.“

Eesti Kaupmeeste Liiton asutatud 1996. aastal eesmärgiga esindada ja kaitsta liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete süvendamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub kokku 49 liiget.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara