LHV alustas kaardimaksete vastuvõtmist

LHV Pank pakub nüüd kaupmeestele kaardimaksete vastuvõtmise teenust ning esimesed kliendid ka teenust juba kasutavad.

LHV Panga juhatuse esimehe Erki Kilu sõnul pakub LHV kaardimaksete teenindamise täisteenust ehk võimaldab kaardimakseid müügipunktis, pakub selleks terminale ja e-kaubanduse kaardimakseid internetiostude puhul. „Meie eesmärk on pakkuda kaupmeestele senisest kiiremat teenindust ja nüüdisaegsemaid tehnoloogilisi lahendusi hea hinnaga,“ selgitas Kilu.

Kilu avaldas lootust, et kaardimaksete vastuvõtmise alustamine tihendab turul konkurentsi, millest saavad kasu just väike- ja keskmise suurusega kaupmehed. „Lähiajal toome turule ka ettevõtete jaoks vajalikud lisateenused. Näiteks kaardimaksete automaataruanded on raamatupidamise jaoks mugavad, sest ettevõtted näevad nii laekumisi kui ka tehinguid ühes dokumendis,“ tutvustas Kilu.

LHV Pank on Eestis viies pank, mis pakub kaupmeestele kaardimaksete teenindamist. „Oleme väljastanud klientidele üle 30 000 pangakaardi. See on arvestatav hulk ja nüüd on õige aeg alustada kaardimaksete vastuvõtmist,“ rääkis Kilu. Tänaseks on esimesed kliendid LHV kaardimaksete vastuvõtmise teenust juba kasutamas. LHV teenus võimaldab vastu võtta kõiki levinuimaid kaardibrände.

Viimasel ajal on nii Eestis kui ka mujal Euroopa Liidus pakkunud kõneainet kaardimaksete teenustasud. Kilu sõnul soovib LHV tagada teenusele konkurentsivõimelise hinna ega küsi ei kuutasu ega alustamistasu. „Kaardimaksete vastuvõtmise teenustasu koosneb kaupmehe jaoks ristkasutustasust, töötleja teenustasust, rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide tasust ja lõpuks ka panga teenustasust,“ rääkis Kilu. „Me toetame Euroopa Liidu algatust reguleerida kaardimaksete ristkasutustasusid. Nende langetamine võimaldaks pakkuda kaupmeestele soodsamat maksete teenindamise hinda.“

LHV Group on Eesti finantskontsern ja kapitali pakkuja. LHV Group-i peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias, Vilniuses ja Helsingis. LHV pangateenuseid kasutab üle 60 000 kliendi ja LHV pensionifondidel on üle 130 000 kliendi. LHV Pangal on üle 9000 ärikliendi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara