Kaubanduskeskused kasutavad tarbijakampaaniaks iBeacon tehnoloogiat

Kaubanduskeskused Norde Centrum Tallinnas ja Lõunakeskus Tartus alustasid koostööd Eesti idufirmaga Funlyzer, kes pakub Apple'i iBeaconi tehnoloogiat, mille tulemusena korraldatakse keskuse külastajatele mobiilne aadrejaht. Eesmärk on muuta külastajakogemus põnevaks ja lõbusamaks.

Aardejahi rakendusega saavad mängijad võita auhindu ja osaleda pealoosimistes. Spetsiaalne piraadiradar, mis kasutab iBeacon tehnoloogiat aitab leida kaubanduskeskustesse peidetud aardeid ning annab võimaluse neid võita kraapides mobiilset kraapimiskaarti.

Funlyzeri asutajad Olle Kaidro ja Lauri Post on võtnud eesmärgiks igapäeva kaubandust mobiilsemaks ja põnevamaks muuta. Tehnoloogilised võimalused klientidega interaktiivseks ja asjakohaseks suhtluseks on tänapäeval tunduvalt suuremad, kui seda hetkel tehakse.

Kaidro sõnul on Aardejahi puhul tegemist maailmas ainulaadse mobiilse tarbijamängu platvormiga, mis on mõeldud kaubanduskesksustele ja -kettidele. Erilist põnevust lisab Aardejahile uudse iBeacon tehnoloogia kasutamine, mis kogub hetkel USAs populaarsust.

Aardejahi mobiilikampaaniat saab suurepäraselt siduda ka olemasolevate ostukampaaniatega või täiesti uute ideedega. Võimalused on lõpmatud ja loovus on ainukeseks piiriks.

Funlyzer’i esimeseks eesmärgiks on koos Eesti uuendusmeelsete kaupmeestega töötada välja põnev ja kaasahaarav mobiilne kampaaniaplatvorm, millel oleks potentsiaali ka välisturgudel.

iBeacon põhineb Bluetoothi 4.0 standardil, mis tunnetab ära, kui külastaja nutitelefon on nn aardemajaka läheduses. Kuna Bluetooth 4.0 on väga uudne ja täna veel mitte igas nutitelefonis töötav standard, siis on Aardejahil ka varuvariant, mille abil enamik nutitelefoni omanikke saavad kampaanias osaleda.

Apple’i iBeaconid on mõeldud siseruumides kasutamiseks ning siiani on see teholoogia laialdast kasutust leidnud enamjaolt luksusbrändide poodides USAs.

Aardejahi ja iBeacon tehnoloogia kasutamiseks peavad kasutajad alla laadima Aardejahi äppi, mis on tänasest saadaval Android platvormil ja peatselt saadaval ka iPhone’dele.

Funlyzer OÜ on Tartu Teaduspargis tegutsev idufirma, mille põhitegevusalaks on kaubanduslike mobiilirakenduste valmistamine ja ostukogemuse põnevamaks muutmine.

Lõunakeskus on Lõuna-Eesti suurim ja külastajaterohkem ostukeskus.

Norde Cenrtum on Capfield keskuste gruppi kuuluv keskus Tallinna sadama lähedal.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara