Fits.me kaasas investoritelt 4,2 miljonit eurot

Virtuaalse proovikabiini teenust pakkuv ettevõte Fits.me kaasas uues investeerimisringis 4,2 miljonit eurot. Investorite hulka kuuluvad ettevõtte uus tegevjuht James B. Gambrell ja senised suurinvestorid Conor Venture Partners, The Entrepreneurs Fund ja SmartCap.

Käimasoleva investeerimisringi mahuks on kavandatud 7 miljonit eurot. Sellest 4,2 miljonit kaasati seniste suurinvestorite toel, kelle seas on Conor Venture Partners, The Entrepreneurs Fund ja Eesti Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap.

Juhtkonna sisseostutehingu (management buy-in) raames on uueks investoriks ka ettevõtte tegevjuht James B. Gambrell. Uue investeerimisringi järel on Fits.me investeeringute kogumahuks ligi 13 miljonit eurot.

Käesolevast juunist Fits.me tegevjuhi rollis olev Gambrell on kogenud tehnoloogiaettevõtete juht ja investor. Viimati juhtis ta tarkvaraettevõtte Atego (endine Artisan Software Tools) juhtkonna väljaostu, aidates ettevõtte valdkonna globaalseks liidriks viia ja müüa 50 miljoni dollari eest USA tarkvaraettevõttele PTC ning teenides sellega ettevõtte varajastele investoritele kümnekordse kasumi.

Gambrelli sõnul on virtuaalsete proovikabiinide valdkonnas täna murrangulised ajad. "Mitmed startupid on jõudnud töötavate lahendusteni ning alustanud koostööd tuntud brändidega. Vaid vähesed on aga seni suutnud näidata väärtust, mis õigustaks lahenduse globaalsesse skaleeritavusse investeerimist," rääkis ta. Lisades, et need vähesed, kelle hulka kuulub ka Fits.me, on suutelised investoreid kaasama. Need, kelle tehnoloogia alla jääb, peavad uutest investeeringutest kõrvale jääma ja on hääbumise teel. Tõenäoliselt hakkame selles sektoris peagi nägema ettevõtete konsolideerumist, Fits.me plaanib olukorda kindlasti ära kasutada.

Tegevjuhi sõnul on Fits.me meeskond olnud oma valdkonnas teenäitajaks, tegeledes nii ostjate kui e-kaupmeeste jaoks olulise probleemi lahendamisega. “Ehkki jaekauplejad ja brändid on virtuaalsete proovikabiinide laialdasel kasutuselevõtmisel olnud visamad kui eeldasime, on meie koostöö brändidega nagu Hugo Boss, Thomas Pink või QVC end ära tasunud. Üha enamad kliendid on jõudnud arusaamale, et nende ostjad nõuavad Fits.me lahendust. Keskendume täna ettevõtte tootmise skaleerimisele, et kiiresti kasvava turu ja nõudluse jaoks ülemaailmsel tasemel valmis olla,” lisas Gambrell.

“Meie järgmised sammud saavad olema mitte ainult riiete istuvuse, aga üleüldise ostukogemuse valdkonnas. Ka füüsilistes kauplustes ei kasutata proovikabiine vaid sobiva suuruse valimiseks – inimesed proovivad erinevate riiete kokkusobivust või küsivad lähedastelt arvamust," selgitas Gambrell. Tema sõnul on online-maailmas  kaubavalik tohutult lai, paljud ostlejad tahaksid seepärast näha kitsamat valikut riietest, mis sobivad nende suuruse- ja stiilieelistustega. Fits.me eesmärgiks on pakkuda kaupmeestele täiuslikku virtuaalset proovikabiini, mis oleks klientidega suhtlemise seisukohalt strateegilise tähtsusega ning rahuldaks samaaegselt nii riiete hea istuvuse kui sõprade heakskiidu vajaduse. "Vaatame ostukogemuse kujundamisel tehnoloogiast kaugemale – tahaksime pakkuda e-keskkonnas kogemust, mis ületaks füüsilises kaupluses ostmise kogemuse,” ütles Gambrell.

Fits.me andmetel on riiete hea istuvus e-kaupmeeste jaoks jätkuvalt kõige kriitilisem probleem, kuna põhjustab klientide jaoks enim rahulolematust. 2014. aasta algul Fits.me poolt läbiviidud uuringu kohaselt peab 45% sageli e-poodidest riideid ostvatest inimestest e-poodide suurimaks puuduseks asjaolu, et riideeset pole võimalik selga proovida.

Fits.me pakub virtuaalse proovikabiini teenust, võimaldades juhtivatel rõivabrändidel ja e-kaupmeestel pakkuda oma klientidele personaalset ostukogemust ning mõista paremini klientide vajadusi. Ettevõte annab tööd 60 inimesele, kes töötavad nii ettevõtte Londoni peakorteris kui ka Eesti kolmes arendus- ja tootmistegevusele keskendunud kontoris.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara