Kesko kasum pettis ootusi

Soome kaubanduskontserni Kesko käive langes kolmandas kvartalis ja maksueelne kasum jäi madalamaks kui oodati.

Eestis kasvas aga Kesko tütarfirma K-Rauta käive kolmandas kvartalis aastaga 10,8%, 23 miljonile eurole.

Kesko kontserni käive ulatus kolmandas kvartalis 2,3 miljardi euroni, mis on 2,9% vähem kui aasta eest. Peamine languse põhjus oli ettevõtte teatel kodukaupade ja masinate müügi kukkumine. Soomes kukkus käive 3,2%, mujal riikides 2%. Ehitussektori tulemuste 1,9%-list halvenemist mõjutas kõige enam rubla kursi nõrgenemine.

Tegevuskasum koos ühekordsete kuludega oli 63,4 miljonit eurot. Kasum sisaldab 20,7 miljoni euro ulatuses ühekordseid kulusid, mis tekkisid põhivara allahindlusest K-citymarketi ühendamisel Anttilaga. Maksueelne kasum oli 61,7 miljonit eurot. Samas ootasid Reutersi küsitletud analüütikud ettevõttelt 80 miljoni eurost maksueelset kasumit.

Kolmanda kvartali tegevuskasum, välja arvatud ühekordsed kulud, oli 84 miljonit eurot võrreldes 83,6 miljoniga aasta eest. „Tegelik kasumlikkus paranes, kuna välisriikides näidati ehitusvaldkonnas head tulemust,“ märgiti aruandes.

„Kesko peamiseks eesmärgiks on tugevdada müügi kasvu ja kapitali tootlikkust kõikides valdkondades. Soovime kasutada ära e-kaubanduse võimalusi Venemaal ja säilitada hea maksevõime ning dividendide tasumine,“ teatati aruandes. Lisaks soovitakse kasvatada Anttila kasumlikkust. Kolmanda kvartali lõpuks oli juba suletud kolm Anttila kauplust.

Aasta esimesel üheksal kuul töötas Keskos kokku 20 024 inimest. Soomes vähendati töökohti 208 võrra, samal ajal kui mujal riikides loodi 752 uut töökohta.

Kesko B-aktsia hind on täna Helsingi börsil tõusnud 1,95%, 28,2 eurole.

 

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara