Tallinn keelas 6 kuuks pühapäevase alkoholimüügi

Täna kinnitas Tallinna linnavalitsus eelnõu, millega peatatakse pooleks aastaks pühapäeviti alkohoolsete jookide jaemüük. Eelnõu eesmärk on lõpetada alkoholimüük keldripoodides.

Abilinnapea Merike Martinson selgitas linnavalitsuse pressikonverentsil, et ei ole normaalne, kui kortermajade keldripoed müüvad alkoholi. „Sellega saame me sulgeda mitmed kümned toitlustusasutused, kus käib alkoholi jaemüük. Jah, see on meie eesmärk. Ja loomulikult väga kurb, kui meie väike Eesti riik saab elada ainult alkoholi müügist. Kas me tõesti selle peale oleme ehitanud üles oma riigi?“ küsis Martinson.

Küsimusele, kas tarbija hakkab sel juhul eelistama suurt kaubandusketti, märkis Tallinna linna avalike suhete direktor Ain Saarna: „Keegi ei ütle, et mina pean väikese poe arvelt saama end surnuks juua. Müügu kalja!“

Küsimusele, kas see on teadlik samm keldripoodide väljasuretamiseks, vastas linnapea Edgar Savisaar: “Ei kindlasti mitte, me tahame kaitsta väikeettevõtjaid samamoodi, nagu me seda senimaani oleme teinud, aga tehke mis tahate, aga mina küll ei usu, et väikeettevõtjate saatus sõltub sellest, kas nad saavad viina müüa või ei saa. Siin on vaja ikkagi kogu poliitilist kurssi muuta. Väikeettevõtted ei tohi olla ainult viina müümise kütkes.“

Martinson lisas, et äsja oli tal võimalus viibida Türgis, kus tema nelja reisipäeva jooksul ei müüdud üheski toitlustusasutuses alkoholi. Inimesed olid tema hinnangul islamiriigis rõõmsad ja nende tervis oli parem kui Eestis.

Mis toimub?

Tallinna linnavalitsus kinnitas täna korralduse eelnõu, millega peatatakse Tallinna haldusterritooriumil pühapäeviti alkohoolse joogi jaemüügi õigus pooleks aastaks alates tuleva aasta märtsist. Alkohoolse joogi jaemüügi õigus kohapeal tarbimiseks säilib pühapäeviti toitlustusettevõtetes kuni südaööni.

Eelnõuga piiratakse kõigi Tallinna toitlustusasutuste ja jaemüügikohtade alkoholi jaemüügi õigust pühapäeviti kella 00-st kuni esmaspäeval kella 10-ni.

Teine eelnõu, mis sai samuti linnavalitsuse toetuse ja läheb peatselt hääletamiseks volikokku, puudutab müügikohtade ruutmeetrite miinimumpinda, mis võib olla kangete alkoholijookide müügipinnaks.

Tallinna linnavolikogu tahab piirata alkoholimüüki poodides, mille pindala on alla 150 ruutmeetri ning mis asub alla 50 meetri raadiuses õppeasutusest (v.a lasteaiad).

Piirangust pääsevad sadama ja lennujaama kauplused. Samuti võib näiteks Eesti vabaõhumuuseumis asuv külapood müüa spetsiaalselt muuseumi jaoks toodetud alkoholi, kuna seda käsitletakse ekspositsiooniga seonduvaks.

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara