Sangar: reklaam oli mõeldud irooniaga

Sangar ei kiida lapstööjõudu, ütles ettevõtte turundusjuht Raul Saks.

Sangar reklaamib oma särki Optimist lausega „Aegadest, kui lapstööjõud ei olnud kurb asi“.

Sangari turundusjuht Raul Saks ütles, et nad pole andnud ühtegi hinnangut, nagu nad igatseksid lapstööjõudu või kiidaks Nõukogude Liitu. „Sangar on viimane ettevõte maailmas, keda sellises asjas süüdistada,“ ütles ta, lisades, et Optimisti särgi reklaamlause on kontekstist välja kistud ja valesti mõistetud sõnum.

Saks ütles, et Optimisti reklaamiga püüti edasi anda toote lugu ja ajalugu. „Idee on sündinud sellest, et Sangaris on kunagi toodetud pioneerisärke ja sellega asi piirdubki. Ma ei näe selles midagi taunitavat, see on ajalugu. Nüüd tahetakse see keerata suureks skandaaliks, milleks pole ei alust ega ka põhjust,“ rääkis ta.

Saks märkis, et kui keegi tahaks Optimisti särgi sõnumisse süveneda, siis saaks ka selgelt aru, et Sangar ei kiida lapstööjõudu. „Ilmselt on see reklaam väga halvasti välja kukkunud, kui selline sõnum juba terve ööpäeva on kellegi mälus elada suutnud,“ ütles ta.

Kuna reklaam on saanud palju negatiivset kriitikat, on Sangar nüüdseks reklaamlause eemaldanud. „Võtsime selle maha, sest see tekitab nii ebaõiglasi arvamusi,“ ütles Saks. Ta lisas, et Optimisti särgi lugu on kirjutatud läbi eneseiroonia. „Elus tuleb osata irooniast aru saada. Teinekord on inimestel, kes nalja mõistavad, lihtsam elada,“ ütles ta.

Saks märkis, et teisest küljest on jällegi hea, et üks reklaam nii palju tähelepanu äratas – ükski teine Sangari turundusreklaam polevat seda viimasel ajal suutnud teha. „Tulemus aga enam väga ei rõõmusta, kahju, et see nii palju kirgi tekitanud on,“ ütles ta.

Saks lisas, et Optimisti särk polegi suunatud mingile kindlale sihtturule. Näiteks Eestis seda särki ei müüdagi, sest Saksa sõnul pole Eestis piisavalt palju inimesi, kes Optimisti toote vastu huvi tunneks.

Osale arutelus

  • Eliisa Matsalu

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara