Sangar: reklaam oli mõeldud irooniaga

Sangar ei kiida lapstööjõudu, ütles ettevõtte turundusjuht Raul Saks.

Sangar reklaamib oma särki Optimist lausega „Aegadest, kui lapstööjõud ei olnud kurb asi“.

Sangari turundusjuht Raul Saks ütles, et nad pole andnud ühtegi hinnangut, nagu nad igatseksid lapstööjõudu või kiidaks Nõukogude Liitu. „Sangar on viimane ettevõte maailmas, keda sellises asjas süüdistada,“ ütles ta, lisades, et Optimisti särgi reklaamlause on kontekstist välja kistud ja valesti mõistetud sõnum.

Saks ütles, et Optimisti reklaamiga püüti edasi anda toote lugu ja ajalugu. „Idee on sündinud sellest, et Sangaris on kunagi toodetud pioneerisärke ja sellega asi piirdubki. Ma ei näe selles midagi taunitavat, see on ajalugu. Nüüd tahetakse see keerata suureks skandaaliks, milleks pole ei alust ega ka põhjust,“ rääkis ta.

Saks märkis, et kui keegi tahaks Optimisti särgi sõnumisse süveneda, siis saaks ka selgelt aru, et Sangar ei kiida lapstööjõudu. „Ilmselt on see reklaam väga halvasti välja kukkunud, kui selline sõnum juba terve ööpäeva on kellegi mälus elada suutnud,“ ütles ta.

Kuna reklaam on saanud palju negatiivset kriitikat, on Sangar nüüdseks reklaamlause eemaldanud. „Võtsime selle maha, sest see tekitab nii ebaõiglasi arvamusi,“ ütles Saks. Ta lisas, et Optimisti särgi lugu on kirjutatud läbi eneseiroonia. „Elus tuleb osata irooniast aru saada. Teinekord on inimestel, kes nalja mõistavad, lihtsam elada,“ ütles ta.

Saks märkis, et teisest küljest on jällegi hea, et üks reklaam nii palju tähelepanu äratas – ükski teine Sangari turundusreklaam polevat seda viimasel ajal suutnud teha. „Tulemus aga enam väga ei rõõmusta, kahju, et see nii palju kirgi tekitanud on,“ ütles ta.

Saks lisas, et Optimisti särk polegi suunatud mingile kindlale sihtturule. Näiteks Eestis seda särki ei müüdagi, sest Saksa sõnul pole Eestis piisavalt palju inimesi, kes Optimisti toote vastu huvi tunneks.

Osale arutelus

  • Eliisa Matsalu

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara