VTA: Muutub toidualase teabe esitamine tarbijale 

Alates 13.12.2014 kohaldub Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus EL nr 1169/2011, milles käsitletakse toidualase teabe esitamist tarbijatele. See määrus ei reguleeri mitte ainult toidu märgistamist, vaid toidualase teabe esitamist ka üldiselt, näiteks info- või reklaamlehel, teave toote/tootja kodulehel, teave e-poes või kataloogis, suuliselt antav teave toote esitlemisel.

Enne 13.12.2014. a Euroopa Liidu turule viidud või märgistatud toitu, mille toidualane teave ei vasta uutele nõuetele, võib turustada selle toidu varude lõppemiseni.

Enne 13.12.2016. a turule viidud või märgistatud toitu, millel ei ole esitatud toitumisalast teavet, võib turustada selle toidu varude lõppemiseni. Kui toitumisalane teave on aga esitatud vabatahtlikult, siis alates 13.12.2014 peab see olema kooskõlas toidualase teabe määruse uute nõuetega.

Lähemalt uue toidualase teabe määruse nõuetest saab lugeda SIIT.

Eesti riigi siseselt turustatavate toodete korral võib olemasolevaid pakendeid, millel olev märgistus ei ole kooskõlas uute nõuetega, täiendavalt ära kasutada mitte kauem kui 13.06.2015. a. Lähemalt saab lugeda pakendivarude kasutamisest ja siseriiklikest kokkulepetest seonduvalt uute toidu märgistamise nõuete kohaldumisega SIIT.

 

Osale arutelus

  • Meelika Sander-Sõrmus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara