Maxima sai Leedus kartelli eest trahvi

Balti riikide suurim jaemüügikett Maxima LT sai Leedus hinnaleppe eest trahvi 58,3 miljonit Leedu litti ehk 16,9 miljonit eurot.

Leedu monopolivastane asutus leidis, et Maxima ja külmtoodete müüja Mantinga on osalenud kartellis ning see on vastuolus Euroopa Liidu monopolivastase seadusega. Kokkuleppe järgi ei müüdud Mantinga valmistatud võileibasid Maximas alla põhihinna, kirjutas Leedu Delfi. 

Maxima juht Zydrunas Valkeris nimetas otsust ootamatuks ja arusaamatuks. Tema sõnul tegid nad juurdluse käigus uurimisorganitega koostööd ja andsid vajalikke dokumente ning mingit rikkumist pole olnud. Valkerise sõnul kavatsetakse otsus kohtus vaidlustada.

Juurdlus sai alguse juba 2010. aasta 21. septembril. Uuriti ka Maxima seost teiste jaemüügikettidega nagu Prisma, Palink, Norfos maþmena ja Rimi Leedu, kuid ei leitud piisavalt tõendeid.

Mantingat trahviti 4,4 miljoni euroga.

Maxima Grupi käive 2013. aastal oli 2,5 miljardit eurot, suurima osa käibekasvust andis Eesti, kus avati neli uut poodi.

 

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Blogid

Statistika

Teabevara