Kliendid kasutavad pühade ajal rohkem järelmaksu võimalusi

Apple edasimüüja Valge Klaar prognoosib detsembris võrreldes novembriga järelmaksuga müüdud toodete mahu kasvu kuni 100%. 

Valge Klaari jaemüügijuhi Marko Kärneri sõnul on alates sügisest järelmaksu mahud kasvanud igakuiselt 30%. "Eraldi võiks välja tuua järelmaksu arengu e-kaubanduses. Valge Klaar avas enda e-poe 2014 alguses ning jõuluperioodil on järelmaksu osakaal kordades kasvanud. E-poes on oluline, et klient saab kõikide tingimustega rahulikult tutvuda ning ostuotsused läbi mõelda," lisas Kärner.  

Sony Centeri jaemüügijuhi Kadri Metskülli sõnul on järelmaksuga elektroonika ostmine kasvutrendis. "Koduelektroonika tooted on reeglina kestvuskaubad, mille maksumusega on igapäeva ostukorvis tarbijatel raske arvestada ning maksegraafik on mugav võimalus kulusid planeerida ja hajutada." Metsküll lisas, et järelmaksu annab võimaluse teha ost siis kui on leitud sobilik hinnapakkumine, mitte siis, kui toodet viimases hädas vaja on.

Selle aasta sügisest järelmaksu pakkuv Jahipauna juhatuse liige Kristi Oras lisas, et ka nemad prognoosivad järelmaksu mahtude kasvu. „Jahipauna klientidele on avanenud hea võimalus soetada suuremaid oste nagu näiteks relv või kummipaat järelmaksuga, millest tulenevalt on ka selles segmendis järelmaksu kasutamine sagedasem.“  

Valge Klaari jaemüügijuht lisas, et nad prognoosivad 2015 aastal, et järelmaksuga tehtavad ostude maht jõuab 10%-ni. "Populaarseks on osutunud pakkumine, mille puhul saab järelmaksuga arvuti ostes tasuta kaasa kindlustuse. See vähendab inimeste muret seadme pärast ning välistab olukorra, kus arvutiga on midagi juhtunud ning arvutit enam kasutada ei saa, aga järelmaksu tuleb ikka maksta," märkis Kärner.

Selle aasta novembris järelmaksuturule laienenud Svea Finance valdkonnajuhi Heigo Eesmaa sõnul kasutavad eestlased järelmaksu aina enam sarnaselt põhjamaadega. "Inimesed on oma kulutuste ja tulude planeerimisel ratsionaalsemad ning kasutavad järelmaksu ka juhul kui vajalik summa on pangaarvel on olemas, kuid seda soovitakse säästa," sõnas Eesmaa. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara