Prokurör nõuab Livikolt 1,5 miljonit

19. jaanuril toimunud kartelliasja istungil Harju maakohtus nõudis prokurör AS Livikolt rahalise karistusena 1,5 miljonit eurot, Liviko juht Janek Kalvi kinnitab endiselt, et pole kuritegu toime pannud.

Kevadel sai rida kaubandusettevõtteid riigiprokuratuurilt süüdistuse 2009. aastal konkurentidega teatud viinade jaehindade tõstmise kokkuleppimises. Täna nõudis prokurör kohtult konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmimises süüdistatavate karistamist. 

Prokuröri nõue ASile Liviko oli 1,5 miljonit eurot, millest kohe tasumisele kuulub 375 000 eurot. Sellest ülejäävat osa, 1,125 miljonit eurot, ei pöörata täitmisele, kui Liviko ei pane 3aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

AS Liviko juhataja Janek Kalvi kommenteeris, et ettevõtte edu on saavutatud ausas konkurentsis. „AS Liviko ei ole sõlminud konkurentidega mingeid keelatud kokkuleppeid ega pannud toime ühtegi tegu, milles prokurör meid süüdistab, seetõttu mõjub ka süüdistaja taotletav rahalise karistuse määr absurdse ja asjakohatuna,“ ütles ta. Ta lisas, et Liviko kaitsja, vandeadvokaat Erki Kergandberg, esitab süüdistust täies mahus ümberlükkava kaitsekõne kohtus kolmapäeval.

Selver ASile nõuab prokurör karistuseks rahalist karistust summas 1,3 miljonit eurot, millest kohe tuleb tasuda 325 000 eurot.

Rimi Eesti Food ASile nõuab prokurör rahalist karistust summas 1, 35 miljonit eurot. Kohesele tasumisele kuulub 335 000 eurot.

Prisma Peremarket ASile nõuab prokurör kartellikuriteo eest karistust summas miljon eurot, millest kohesele tasumisele kuulub 250 000 eurot.

Maxima Eesti OÜ-le nõuab prokurör karistust summas 1,2 miljonit eurot ning kohesele tasumisele kuulub 300 000 eurot.

Kärt-Ragnar Kitsele nõuab prokurör karistust 56 000 eurot, Ivar Grossevile 31 400 eurot, Rando Galinile 22 680 eurot, Hallar Ränkile 21 200 eurot, Andres Lubjale 9128 eurot, Tiiu Valgule 36 180 eurot, Vaido Padumäele 14 800 eurot, Marko Krusbergile 3540 eurot, Ilja Kulikovile 7900 eurot, Robert Sibulale 7300 eurot, Marge Salustele 11 000 eurot. Kalev Kivipalu suhtes taotles prokurör kriminaalmenetluse lõpetamist, sest Kivipalu süü ei ole suur ning puudub avalik huvi kriminaalmenetluse jätkamiseks tema suhtes.

AS Helter-R suhtes taotles prokurör kriminaalmenetluse lõpetamist kuna AS Helter-R süü ei ole suur ning puudub avalik huvi kriminaalmenetluse jätkamiseks. Prokurör põhjendas, et Helter-R ei olnud kartellikuriteo initsiaator, vaid üksnes passiivne ja talle avaldatud survega nõustuja. Prokurör palus kohtul panna Helter-R-ile kohustuse tasuda 6000 eurot riigituludesse 2 kuu jooksul alates kriminaalmenetluse lõpetamisest. Helter-R kaitsja oli tingimustega nõus ning firma jaoks on kriminaalmenetlus lõppenud.

Taust

Süüdistuse järgi leppisid osapooled kokku 40protsendilise alkoholisisaldusega pooleliitriliste madalama hinnaklassi viinade jaehindade tõstmise vähemalt 63,50 kroonile.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai sõnul kasvas süüdistus välja 2012. aastal OG Elektra ja Liviko kartellikahtlusest. Menetluse käigus OG Elektra vastu tõendeid ei leitud ja ettevõttele süüdistust ei esitatud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara