Selver: hinnalangus saab tulla ennekõike tarnijate hinnapakkumistest

Selveri juhataja Kristi Lombi sõnul sõltuvad kõikvõimalikud hinnalangetused ennekõike tarnijate ja tootjate hinnapakkumistest.

Selveri juhataja Kristi Lombi sõnul mõjutab Eestis enim hindu üliterav konkurents jaekaubanduses. „Kui Soomes jaguneb 80% turust Kesko ja S-Grupi vahel, siis Eestis on suuri jaekette, kes sarnase osa turust moodustavad kokku viis,“ rääkis Lomp. Ta lisas, et klientide nimel käib Põhjamaades ja ka mitmes teistes Euroopa riikides jaeturgudega võrreldes pretsedenditult tihe rebimine ja oma hinnatase hoitakse võimalikult atraktiivsena.

Lombi sõnul ei piisa Eestis turuosa võitmiseks või hoidmiseks ühekordsetest aktsioonidest vaid nii hindade kui teeninduse ja kauba kvaliteediga tuleb tegeleda igapäevaselt. „Eestis on jaekaubanduse rentaablus 1-2 protsenti ning kaupmees saab hindu mõjutada veepeal püsimiseks vaid selles ulatuses. Kõikvõimalikud hinnalangetused sõltuvad seega ennekõike tarnijate ja tootjate hinnapakkumistest.“ Lomp selgitas, et kui mõni tarnija oma tooteid kauplustele odavamalt pakub, siis kajastub see koheselt ka kaupluste riiulitel.

Selveris on viimase poole aastaga ligi kümnendiku odavnenud piima-, liha- ja leivatoodete hinnad. Eriti suur on hinnalangud kampaaniakaupade osas, samuti toimuvad kampaaniad tihedamini ja allahindlused on ulatuslikumad.

„Hindade langetamine Soome suurkettides on seotud ilmselt siiski sellega, et majandusseisak on sundinud põhjanaabreid rohkem külastama odavama hinnatasemega Lidl kauplusi ja turuosa säilitamiseks tuli ka kallimates poodides hindu langetada,“ selgitas Lomp.

Soome toidukaup odavneb kuni 30 protsenti, mis tähendab, et keskmine hinnalangus jääb Lombi hinnangul eeldatavasti umbes samasse suurusjärku, milline see on ka Eestis. „Seega jääb sealne toidukaup endiselt märkimisväärselt kallimaks ja Eesti müüke see oluliselt ei mõjuta. Pigem ostavad soomlased Eestist vähem aktsiiside mõjul kallinenud alkoholi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara