Tere säästab uue taaraga kuni 200 000 eurot aastas

BEPCO juhatuse liige Margus Ärm kinnitas konverentsil Laoseis 2015, et nende uut kastisüsteemi kasutades jääb Tere piimatööstusel aastas üle kuni 200 000 eurot.

BEPCO on loonud renditaara süsteemi, millega on võimalik jaekaubandusse tarnida enamus toiduaineid. Süsteemis kasutatavad kastid sobituvad omavahel,  mis annab võimaluse optimaalselt täita veoauto kaubaruumi ja kuna tühjad kastid sobituvad üksteise sisse, siis hoida taara tagastusel kokku veoruumi.

BEPCO renditaara on kasutusel Tere piimatööstuses. Margus Ärmi sõnul oli Tere eesmärk BEPCO kastisüsteemi kasutusele võtmisel vabaneda ühekordsest kartongpakendist. Kui kartongi kulu on 10-15 senti kord, siis rendikasti hind on 15 senti kuus. Kast teeb kuus 3 ringi, mis teeb ühe kasutuskorra hinnaks 5 senti. „Tere rahaline kokkuhoid on sellest 150 000 – 200 000 eurot aastas,“ kinnitas Ärm.

Uudse kastisüsteemi on kasutusele võtnud ka Oskari Lihatööstus. „Juhtkond algselt ei uskunud, et nad üldse mingit võitu sellest saavad. Võtsid kasutusele lihtsalt sellepäraste, et tundus lahe,“ rääkis Ärm.

Oskaril oli varem kasutusel oma kastid, mis ei sobitunud üksteise sisse. Tänaseks on selgunud, et taara tagastamise efektiivsus on tõusnud kaks korda ja ühe auto, mis Tallinnast taarat tagasi võis käigust ära jätta.

Renditaara kasutamisega on ettevõtted pääsenud ka kapitalikulust. Kui kasti välja ostes maksab ettevõte kasti eest 4-5 eurot, siis kasti rentides on ettevõtte kulu 14-15 senti kuus. Tavapärane on ka, et jaanipäeva ja jõulude ajal on vajadus suurema hulga taara järgi. Renditaara kastid saab muul ajal tagasi anda, mitte hoida raha ja laopinda kinni kasutult seisva taara all.

Oskari Lihatööstus on BEPCO renditaara süsteemiga säästnud transpordikuludes 20%, Tere piimatööstuse võit on olnud 18%.

BEPCO renditaarasüsteem süsteem jõudis viimasel Logistika Aastateo konkursil kolme nominendi hulka.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara