Märtsist on kange alkoholi maksumärgil uus kujundus

1. märtsist jõustub rahandusministri määrus, millega kehtestatakse uus kange alkoholi maksumärgi kujundus, vana kujundusega alkoholi maksumärgid jäävad paralleelselt uutega kehtima ja neid väljastab maksu- ja tolliamet (MTA) kuni laovarude lõppemiseni. 

Samuti ei sea uus maksumärgi kujundus piiranguid juba tarbimises olevatele maksumärgistatud toodetele.

Igaühel on võimalus alkoholi legaalsust  ja aktsiisi maksmise õigsust lihtsal moel kontrollida. Selleks saab esitada päringu SMSiga või MTA kodulehel asuva lingi “Maksumärgid” kaudu.

SMSi saatmiseks tuleb sisestada pudelikorgil oleva maksumärgi number kujul “MM XX123456” ( MM+2 tähte+6 numbrit) ning saata see numbrile 15980. MTA kodulehel tuleb päringu tegemiseks sisestada ainult maksumärgi number kujul “XX123456” (2 tähte+6 numbrit).

Päring annab infot selle kohta, kas küsitud numbriga maksumärgiga alkohol on lubatud tarbimisse või mitte. Kui see on tarbimisse lubatud, siis sisaldab vastus andmeid toote kohta (nimetus, kogus ja kangus) ning tarbimisse lubamise kuupäeva. Kui päringu andmed ja alkoholi tegelikud andmed ei ühti või otsitud maksumärk ei ole kasutusel, palume sellest anda märku MTA vihjetelefonil +372 80 0444 või saata vihje aadressile vihje@emta.ee

 

.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara