Toiduhindade tõus vähendab venelaste ostujõudu

Olud võivad venelaste jaoks veelgi hullemaks muutuda, sest kalopeeriv inflatsioon ja reaalpalga vähenemine tähendab, et üle poole aastasest sissetulekust võidakse sellel aastal kulutada toidule.

Venemaa panga VTB Capitali raportis hoiatati, et Vene majanduse rasket olukorda võimendab tõusev inflatsioon. Nende hinnangul ületab inflatsioonimäär varsti 20 protsendi piiri.

"2015. aastaks me ennustame, et majapidamiste tarbimine väheneb 8,5 protsenti ning keskmine inflatsioon saab olema 18 protsenti. Aastane inflatsioonimäär jõuab kõige kõrgemale 2015. aasta esimeses kvartalis, olles tõenäoliselt 21,6 protsenti," ütlesid VTB analüütikud Maria Kolbina ja Nikolai Kovalev reedel avaldatud raportis.

"Sellest tulenevalt võivad majapidamiste kulutused toidule tõusta sügiseks praeguselt 46 protsendilt 50-55 protsendile."

Viimase 12 kuu jooksul on Venemaa majandust mõjutanud tugevalt nafta hinnalangus ning lääne kehtestatud sanktsioonid. Toiduimpordi keelud ja rubla väärtuse vähenemine on inflatsioonimäära üles ajanud ja see tähendab, et aina suurem osa sissetulekutest kulub just toidule.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga oli jaanuari inflatsioonimäär 15 protsenti. Venemaa Keskpanga püüdlused hinnatõusu baasintressimäärade tõstmisega peatada ei ole töötanud.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara