Ikea keelas oma poodides peituse mängimise

Rootsi mööblimüüja tahab, et poodlejad lõpetaksid kauplustes peituse mängimise. Viimasel ajal on mäng sotsiaalmeedia kaudu väga palju populaarsust kogunud, vahendab CNN Money.

„Meil on hea meel, et inimesed on vallatud ja ülemeelikud, aga turvalisus peab olema esikohal,“ ütles Ikea pressiesindaja Martina Smedberg. „Palun ärge mängige Ikea poodides peitust.“

Kõik algas eelmisel aastal Belgias, kus üks naine võttis eesmärgiks enne 30-aastaseks saamist Ikea poodides peitust mängida. Smedbergi sõnul tuli naine koos oma sõpradega ühte Ikea poodi ning veetis seal peitust mängides lõbusalt aega. Peitust on kliendid hakanud mängima ja Rootsis.

Praeguseks on olukord aga kontrolli alt väljunud. Alguses mängis peitust vaid üks sõpruskond, kuid mängu on levitatud ka Facebookis ning peitused toimuvad paljudes riikides Euroopas ning ka Kanadas. Amsterdami Ikea poes toimuvale peitusele on Facebookis ennast osalema märkinud lausa 19 000 inimest.

27 riigis 315 poodi omav Ikea oli sunnitud reageerima. Ettevõte kontakteerus mitmete Facebooki lehtedega ning palus peitus korraldada Ikea poodidest väljaspool. Smedbergi sõnul on enamus organiseerijatest mõistvalt suhtunud ning üritused tühistanud.

„Me peame poodide turvalisuse tagama ja seda on raske teha, kui me ei tea, kus inimesed on,“ ütles Smedberg.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara