2015. aastal vahetatakse kaubanduses 13 miljonit e-dokumenti

2015. aastal vahetatakse Baltikumi kaubanduses vähemalt 13 miljonit elektroonilist dokumenti. Telema prognoosi aluseks on Eesti riigi kindel otsus muuta e-arvete kasutamine kohustuslikuks 2016. aasta lõpuks.

2014. aastal vahendas Telema ligi 12 miljonit e-dokumenti ning edukamatel ärikuudel ületas dokumendiliiklus miljoni piiri. Telema sõnul oli kümme aastat tagasi miljon e-dokumenti suur maht terve aasta kohta.

“Meil on hea meel, et e-dokumentide mahtu kasvatavad stabiilselt kõik EDI võrgustiku liikmed,” tõdeb Telema tegevjuht Hele Hammer. Lisades, et  ettevõtted on EDI kasutegurist aru saanud ning kaasavad võrgustikku üha enam uusi partnereid. Sellele vaatamata on potentsiaal ressursside kokkuhoiuks veel tohutu, sest näiteks Eestis edastatakse EDI-arvetena st täisdigitaalselt alla 20% arvetest.

E-dokumente kasutatakse enim toidu- ja esmatarbesektoris. EDI on edukalt kasutusel kõigis suuremates Baltikumi jaekettides. 2014. aastal teatasid mitmed edukamad jaemüüjad (sh. Maxima ja Prisma) oma otsusest võtta kasutusele 4-dokumendi tarnemudel. Nimetatud mudeli puhul liigub tarneahelas lisaks elektroonsele tellimusele ja arvele ka e-saateleht ja e-vastuvõtukinnitus. Tarnekorraldus muutub seega täpsemaks ja läbipaistvamaks.   

Telema AS on juhtiv EDI operaator Baltikumis, kes toetab kaubandusettevõtete tarneahela protsesse IT lahendustega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara