Alates maikuust on toortubaka jaemüük keelatud

Alates maist ei tohi ettevõtted jaekaubanduses müüa terviseohu hoiatuse ja maksumärgita tubakat, mis on tarbimiseks veel lõplikult töötlemata. Niinimetatud toortubaka varud tuleb ettevõtjatel toimetada 1. maiks aktsiisilattu.

„Praegu toimub kioskites, turgudel ja internetis toortubaka müük ühekilogrammistes pakendites, mille juures on selgitus, kui palju sellest sigarette valmistada saab,“ selgitas maksu- ja tolliameti aktsiiside talituse juhataja Kai-Liis Nõlvak. „Kuna on alust arvata, et suitsetamistubakana kasutamiseks mõeldud tubakat nimetatakse toortubakaks vaid aktsiisi maksmisest kõrvalehoidmise eesmärgil, siis toortubaka nime all toote jaemüügi keeld aitab takistada aktsiisita tubakatoodete müüki tarbijale,“ lisas Nõlvak.  

Selleks täiendati aktsiisiseaduses suitsetamistubaka mõistet selliselt, et suitsetamistubakaks loetakse ka jaemüüki suunatud töödeldud või töötlemata tubakat, mis on suitsetamiskõlblik.

Kui tubakas läheb aktsiisilaost välja, siis tuleb seda käsitleda suitsetamistubakana, millelt on vaja tasuda aktsiis. Tarbimises oleva tubaka pakendi märgistus peab vastama tubakaseaduse nõuetele. Väljaspool aktsiisiladu ladustatud nõuetele mittevastavad ja maksumärgistamata tubaka pakendid tuleb mai alguseks aktsiisilattu toimetada.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara