Iga neljas eestimaalane tangib Statoilis

Rahvusvahelise uuringufirma Wood Mackenzie poolt äsja avaldatud Eesti 2014. aasta kütuseturu raporti koheselt hoiab Statoil Fuel & Retail Eesti kütuse jaeturul liidripositsiooni 27%-lise turuosaga. 

Wood Mackenzie mootorikütuste jaemüügi turuosade andmete kohaselt on Eesti suurimaks kütuste jaemüüjaks jätkuvalt Statoil, kellele kuulub suurim osa ehk 27%-i turust. “See, et suurem osa Eesti elanikke eelistab Statoili, on meile suureks tunnustuseks ja näitab klientide usaldust meie teenuste ja mootorikütuste kvaliteedi suhtes. Turu liidripositsioon on saavutatud aastatepikkuse sihikindla tööga, kus lisaks konkurentsivõimelisele hinnale on suur roll olnud ka ettevõtte heal mainel,” ütles Statoil Fuel & Retail Eesti ASi mootorikütuste müügidirektor Meelis Migur.

Wood Mackenzie raportist selgub, et turu kolme suurima kütuse jaemüüja turuosa on kokku üle 65%. Statoilile järgnevad teised suuremad turuosalised Neste ja Alexela. Selline pingerivi näitab Miguri sõnul veelkord, et Eesti tarbija eelistab ausaid kütusemüüjaid, kelle kõik tarnekanalid on läbipaistvad ning ühtlasi peetakse oluliseks ka stabiilselt kvaliteetset tootevalikut.

“Ülejäänud väiksemate kütusemüüjate turuosad on tagasihoidlikumad ja vahe esikolmikuga on veelgi kasvanud. Turuliidri positsiooni hoidmisel on jaamade arvust olulisem ettevõte ise ja selle pakutavate teenuste atraktiivsus. Klientide usalduse võitmine on pikaajaline töö ning puhtalt jaamade lisamisega ei ole võimalik turul kasvada,” märkis Migur.

Statoil Fuel & Retail Eesti AS investeeris 2014.-2015. majandusaastal oma teenindusjaamadesse kokku 3,2 miljonit eurot.

Statoil Fuel & Retail Eesti AS on juhtiv mootorikütuste ja esmatarbekaupade jaemüüja kokku 46 teenindusjaama ja seitsme Statoil 1-2-3 automaatjaamaga. Ettevõttes töötab üle 550 inimese, neist ligi 500 teenindajat.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara