Tallinna alkoholimüügi piirangud jõustuvad 1. juulil

Tallinna linnavolikogu poolt mullu novembris vastu võetud alkoholimüügipiirangud jõustuvad tänavu 1. juulil, pühapäevast alkoholimüüki esialgu ära ei keelata, kirjutab tallincity.postimees.ee.

Jõustuvad volikogu määruse sätted, mis kehtestavad alkoholikaupluste minimaalseks üldpinnaks vähemalt 150 ruutmeetrit ning keelavad alkoholimüügi koolide ja lasteasutuste vahetus läheduses asuvates kauplustes.

Tallinna tervisekoalitsiooni kolmapäevasel  koosolekul esitas sotsiaal-ja tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima ülevaate alkoholi kättesaadavuse piiramise eesmärkidest ja võimalustest Tallinnas, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Tallinna iga kolmas elanik saab osta nii kanget kui lahjat alkoholi oma elumajas või naabermajas asuvas müügikohas ning Konjunktuuriinstituudi andmetel on kanget alkoholi müüvate kaupluste arv 100 000 elaniku kohta Eestis 197, Soomes 6 ja Rootsis 4.

Linnavalitsus tegi ka ettepaneku keelata Tallinna territooriumil pühapäeviti alkoholimüük, kuid selle ümber käivad kohtuvaidlused, mille lahenemiseni, samuti õiguskantsleri arvamuse saamiseni ei saa seda piirangut jõustada.

Loe pikemalt tallinncity.postimees.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara