Tasku keskusest evakueeriti õppuse käigus üle tuhande inimese

Täna hommikupoolikul Tasku keskuses toimunund tuletõrjeõppuse käigus evakueeriti keskusest nii kaupluste ja büroode töötajad kui keskuses sel ajal viibinud kliendid.

Õppus toimus tulekahju ja evakuatsiooni korral tegutsemise harjutamiseks. Õppusele olid kaasatud päästjad, kiirabi ja turvatöötajad ning selle käigus viidi läbi suitsusukeldumine ja kasutati ka ”näitlejaid” erinevate ohuolukorras kaasneda võivate probleemide läbimängimiseks. Turvatöötajad said harjutada lisaks inimeste evakueerimisele ka esmaabi andmist enne kiirabi saabumist

Stsenaariumi järgi sai tulekahju  alguse I korruse kullapoe elektrijuhtmestikust. Tekkis palju suitsu, suits levis esimesel korrusel ning tõusis aatriumis teise korruseni. Koos spetsialistidega planeeriti ka sündmusega kaasnev olukord: tulekahju käigus tekib osades hoone külastajates paanika, mille tulemusel üks inimene liigub suitsutsooni ning hingab sisse mürgiseid põlemisgaase, üks inimene murrab trepil joostes jalaluu ning jääb põrandale abi ootama (murtud jala tõetruumaks kujutamiseks kasutatati spetsiaalset simulatsiooni) ning üks inimene keeldub hoonest lahkumast hakates vastu turvatöötajate korraldustele ning süüdistab neid oskamatuses olukorda lahendada Õppuse käigus harjutatati külastajate ja töötajate hoonest evakueerimist, korrektset suhtlust Häirekeskusega,  päästjate ja kiirabi vastu võtmist ja asjakohase informatsiooni edastamist, esmaabi andmise oskust ning paanika mahasurumise võtteid.

Õppuse korraldaja ja õppuse vaatlejate tagasiside kohaselt lahenesid kõik läbimängitud probleemid sujuvalt, kõik osapooled täitsid oma ülesandeid korrektselt ning evakuatsioon sujus tõrgeteta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara