Rendi suurus keskuses sõltub kaupmehe oskustest ja võimekusest

Cityconi kaubanduskeskuste rendipinnal on kulud üldjuhul 10 kuni 25 protsenti müügist ning ettevõtte Baltimaade äridirektor Mati Popsi sõnul sõltub protsendi suurus kaupmehe oskustest ja võimekusest äri teha.

Cityconi Baltimaade äridirektor ja Rocca Al Mare, Kristiine ja Magistrali kaubanduskeskuste juhatuse liige Mati Pops ütles, et tähtis on müük ja kui palju müügist moodustavad kulud rentimiseks. „Kulud meie keskuste rendipinnale on üldjuhul 10 kuni 25 protsenti,“ ütles Pops. Lisades, et protsendi suurus sõltub omakorda kaupmehe oskustest ja võimekusest äri teha (kauba sisseost, tööjõud jne).

Pops selgitas, et protsendivahemiku sees on põhirent ehk kindel summa, millele tuleb lisaks käiberent ja kõik kaasnevad kulud – näiteks turundus, haldus-hooldus, elekter, vesi ja küte.

„Rendi kauplemine toimub pakkumise ja nõudluse tingimustes ehk konkurents paneb hinnad paika,“ ütles Pops.

Colliers International Advisorsi Põhjamaade ja Baltimaade ostukeskuste tulemuslikkuse 2014 ülevaate põhjal on Viru Keskus Eesti suurima külastatavuse, parima asukoha ning tulemuslikum ostukoht Põhjamaades. „Antud positsioon dikteerib suuresti ka rendihinnad, mis sõltuvad ka teeninduskoha/kaupluse asukohast, kaubamärgist, pinna suurusest ja paljudest muudest teguritest,“ ütles Viru Keskuse juht Ants Vasar. Ta lisas, et rendilepingute konfidentsiaalsussätted ei võimalda rendiga seonduvat täpsemalt kommenteerida.

Vasar saab vaid mainida, et tulemuste optimeerimiseks kasutavad kõik ostukeskused kõiki võimalusi parima võimaliku tulemuse saavutamiseks sh renditaseme fikseerimist nii püsitasuna kui ka erinevaid variante käibepõhiseks rendiarvestuseks. „Kõik otsused langetatakse vastavalt olukorrale, vajadustele ning nii keskuse kui ka rentniku äri omapära ja turutingimusi arvestades ning siin ei ole ühte läbivalt ühetaolist sisulist lähenemist,“ rääkis Vasar.

Pärnu Kaubamajaka keskuse juht Ivar Pinsel kinnitas, et rendihinnad, tähtajad ja muu selline lepitakse rendileandja ja rentniku vahel kokku rendilepingut sõlmides. „Mingit „rusikareeglit“ hinnakujundamisel ei ole,“ kinnitas Pinsel. Lisades, et on palju mõjutegureid, mis võivad rendihinda kujundada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara