Jaapani e-kaubandusettevõte Rakuten omandas täisosaluse Eesti ettevõttest Fits.me

Jaapani e-kaubandusettevõte Rakuten omandas tehinguga täisosaluse Eesti päritolu virtuaalse proovikabiini teenust pakkuvast ettevõttest Fits.me.

Rakuteni ja Fits.me vahelised läbirääkimised algasid möödunud aasta lõpus, kui Jaapani ettevõtte külastas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kutsel Eestit ning kohtus ka Fits.me juhtkonnaga. Rakuten omandas osaluse teistelt investoritelt, kelleks olid muuhulgas ettevõtte asutajad Heikki Haldre ja Paul Pällin ning Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap. E-kaubanduse hiiglase Rakuteni osalus võimaldab Eestist alguse saanud ettevõttel tuntavalt laiendada oma kliendibaasi ja haaret kiiresti kasvavas e-kaubanduse valdkonnas.

EASi välisinvesteeringute keskuse juhi Indrek Pällo sõnul on tehing Eesti jaoks märgilise tähtsusega. “Mul on siiralt hea meel, et EASi tegevuse tulemusena on järjekordne Eesti start-up ettevõte saanud tuule tiibadesse. EASi Jaapani välisesindaja Kosaku Yamaguchi kõrgetasemeliste kontaktide tulemusel on loodud alus Fits.me edasiseks eduks. Ühest küljest aitavad taolised välisinvesteeringud Eesti tehnoloogial maailma vallutada ning teisest küljest on tehingu tulemusena Eestis esindatud maailma suuruselt kolmeteistkümnes e-kaubandusettevõte,“ sõnas Pällo.

Fits.me asutaja Heikki Haldre sõnul on Rakuteni investeering loogiliseks jätkuks Fits.me arengus, võimaldades varajase faasi investoritel investeeringust väljuda ning strateegilisel investoril ettevõtet edasi arendada. „Meie koostöö Rakuteniga sai alguse eelmise aasta novembris, kui EAS korraldas jaapanlastele kohtumised Eesti tehnoloogiaettevõtetega. Koostöö arenes kiiresti edasi, kulmineerudes Fits.me saamisega Rakuteni tütarettevõtteks. Investeering aitab meil oma teenustega veelgi tugevamalt e-kaubanduses kanda kinnitada ning kasutada Rakuteni kogemust meie virtuaalse proovikabiini edasiarendamisel,“ lisas Haldre.

Fits.me pakub virtuaalse proovikabiini teenust, võimaldades juhtivatel rõivabrändidel ja e-kaupmeestel pakkuda oma klientidele personaalset ostukogemust ning mõista paremini klientide vajadusi. Ettevõte annab tööd 60 inimesele, kes töötavad nii ettevõtte Londoni peakorteris kui ka Eesti kolmes arendus- ja tootmistegevusele keskendunud kontoris. Lisainfot leiab ettevõtte koduleheküljelt: www.fits.me

Rakuten on üks maailma juhtivaid e-teenuste ettevõtteid, mis pakub erinevaid nii üksiktarbijatele kui ettevõtetele suunatud teenuseid, sealhulgas e-kaubandus, e-raamatud, transport, pangandus ja palju muud.

 

 

Osale arutelus

  • Meelika Sander-Sõrmus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara