TJA kontrollib kaubandusettevõtete elektripaigaldisi üle Eesti

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) viib sel aastal läbi kaubanduskeskuste ja suuremate kaupluste elektripaigaldiste järelevalvet üle Eesti.

Järelevalve eesmärgiks on saada elektripaigaldistest põhjalik ülevaade, tõsta paigaldiste omanike teadlikkust kehtivatest nõuetest ning parendada elektriohutusalast olukorda. Järelevalve senised tulemused näitavad, et üle 70% kontrollitud paigaldistest on täiesti korras ja neile on tehtud audit. Puudustega paigaldiste puhul on peamiselt rikutud auditi ja käidukorralduse nõudeid.

Elektripaigaldisi on seni kontrollitud Harjumaal ja Tallinnas, Tartumaal, Pärnumaal ja Ida-Virumaal. Praeguste kontrollide tulemuste põhjal on korras ja positiivse audititulemusega üle 70% kõikidest kontrollitud paigaldistest, Harjumaal ja Tallinnas on vastav näitaja 80% ning Tartus 63%. Tuvastatud puudustest on TJA paigaldiste omanikke teavitanud ning osadel juhtudel teinud ka ettekirjutuse.

TJA ehitus- ja elektriosakonna juhataja Ahto Tuuling`u sõnul on hea meel tõdeda, et koostöö paigaldiste omanikega on hästi sujunud ning tehtud ettekirjutustesse on tõsiselt suhtutud. „Meie laiemaks eesmärgiks on jõuda niikaugele, et suure avaliku kasutusega hoonetes nagu seda on muuhulgas ka kaubanduskeskused ja kauplused, oleks elektriohutus tagatud. Jätkame järelevalvega kindlasti selle aasta lõpuni, vajadusel ka kauem.“

Elektripaigaldise võib kasutusele võtta ja kasutada üksnes juhul, kui see vastab kõikidele nõuetele ja sellele on tehtud audit, mille järeldusotsuse kohaselt on elektripaigaldis tehniliselt korras ja kasutamiseks ohutu. Nõuetele vastavuse eest vastutab paigaldise omanik või valdaja, kes peavad muuhulgas korraldama elektripaigaldise auditi ja tagama nõuetekohase käidu. Nõuded elektripaigaldistele tulenevad seadme ohutuse seadusest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara