Viimsi Keskuse Selverisse tuleb poehaldjas Juss

Tauno Kangro tehtud poehaldjas Juss
Tauno Kangro tehtud poehaldjas Juss

Lisaks 22-meetrise ümbermõõduga rändrahnule hakkab augusti keskel avatava Viimsi Keskuse Selveri müügisaali ilmestama skulptor Tauno Kangro pronksi valatud poehaldjas Juss.

Selveri juhi Kristi Lombi sõnul on jaeketil juba kauaaegseks traditsiooniks, et  kaupluse avamise puhul kingitakse selle töötajaskonnale pronksist kujuke nimega Juss, mis jääb sümboolselt hea haldjana kaupluse eest hoolitsema ja kaupmeestele hüva nõu andma. „ Juss on meile samatähtis kui laevavaim kotermann reederitele ja meremeestele, ta annab head nõu ja hoiatab ohtude eest,“ rääkis Lomp. „Selverites jälgib ta, et me tegutseksime vastavalt headele kaubandustavadele ja kui midagi on kaupluses tegemata ununenud, siis tuleb Juss öösiti müügisaali käima ja poetab sinna, kus midagi laita on, märgi maha - näiteks kinga riiulite vahele või värvilise salli kassaliinile.“

Viimsi Keskuse Selveri tarbeks valab skulptor Tauno Kangro seekord pronksist täismõõtudes Jussi ehk siis täiskasvanud mehe vöökõrguse poevaimu, mis hakkab ehtima müügisaalis oleva 22-meetrise ümbermõõduga rändrahnu tippu. Skulptori sõnul on ta poeketiga koostööd teinud juba 15 aastat ja Jusse on nagu Selveri poodegi - palju. „Nagu vanarahvas ütles  - head asja ei saa kunagi küll,“ märkis Kangro. „Selveri kivi, mille peale Juss asetatakse, on väga võimas ja inspireeriv ning seda mitte ainult kunstnikule. Seda peab nägema!“ Ta lisas, et Juss saab olema just selline kui kivi ette määras - muhe, positiivne ja ürgne.

Viimsi Keskus, mille ankurüürnikeks on Selveri hüpermarket, My Fitness spordiklubi ning Kuulsaal koos lastele mõeldud siseseiklusmaa MUUUViga, avatakse külastajatele juba augusti keskel. Selverist saab sealne suurim ja parima valikuga toidupood, mille rikkalikust sortimendist ei puudu Selveri Köögi hõrgutised, värsked kulinaariatooted ning gurmeeosakond, erilist rõhku pannakse rannarahvale kohaselt aga kalavalikule. Tööd saab avatavas Selveris 71 inimest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara