Kaubandusse tuleb ainult tugevalt kontrollitud sealiha

Prisma lihalett
Prisma lihalett

Kaubanduses on müügil vaid kontrollitud ja toiduks ohutud kaubad, mis on vastavalt märgistatud. Seakatkukolletest pärinev sealiha saab erimärgistuse.

Tugevdamaks koostööd sealiha tootjate, tööstuse ja jaekaubanduse vahel ning leidmaks võimalusi sektori toetamiseks, kutsus maaeluminister Urmas Kruuse kõiki osapooli 6. augustil ümarlauale.
Osavõtjad soovivad, et liha tootmine Eestis jätkuks ja klientidele saame pakkuda kodumaist kvaliteetset liha. Selle eesmärgi nimel on kõik osapooled, ametkonnad, kaubandusettevõtjad igati valmis tegema koostööd ning jagama informatsiooni Aafrika seakatku kohta.

Olukord sealiha tootmises on tõsine. Muret tekitavaid signaale tuleb iga päev erinevatest piirkondadest Eestis, mistõttu karmistatakse veelgi bioohutuse nõudeid tootmises. Kui farmi on jõudnud seakatk, siis kõik sead hukatakse ja hävitatakse, et õnnetu juhuse tõttu ei jõuaks viirus mõnda teise farmi ja ei põhjustaks ulatuslikku kahju. Üheks taudi tõkestamise meetmeks on ka kõrgendatud järelevalve piirkonna farmidest pärinevale lihale erimärgistuse lisamine. Euroopa Liidus on kokku lepitud, et kõrgendatud järelevalve piirkonna farmidest pärit liha teise riigi turule ei pääse. See aitab tõkestada seakatku levikut riikide vahel. Tegelikult on see muidugi täiesti tavaline sealiha farmist, millele lähim seakatkupuhang võib jääda kümnete kilomeetrite kaugusele.

Veterinaar- ja Toiduamet tegeleb katku leviku piiramisega, kuid ka kõik osapooled püüavad seista selle eest, et see kahju oleks võimalikult väike.

Osale arutelus

  • Marika Merilai

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara