Eesti toidu viimine maailma vajab koostööd

Eesti toidu maailma viimisel on nii riik kui organisatsioonid ära teinud suhteliselt palju, kuid puudu on koostööst ning ühtsest koordineerimisest, ütles Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp tänasel Arvamusfestivali diskussioonil „Teeme Eesti toidust ülemaailmse hiti“.

„Hea näide on e-residentsuse projekt – mõeldi idee välja, viidi ellu ning jõuti sellega edukalt maailma esiväljaannete lehekülgedele, kuid selle taga seisis konkreetne tiim konkreetse eesmärgiga. Täpselt sama vajaks Eesti toit,“ rõhutas Potisepp. „Me võime siin välja mõelda ja rääkida paljudest ideedest, aga kuni seda keegi järjekindlalt ei juhi ning pole seatud ühiseid eesmärke, ei tule Eesti toidu maailmakaardile märkimisest midagi välja.“

Potiseppa sõnul saab riik Eesti toidust ülemaailmse hiti tegemiseks kaasa aidata ühtse brändi loomise ning selle tugeva turundamise kaudu. „Riik ei saa otseselt sekkuda äritegevusse, kuid oluline oleks luua tugev usaldus Eesti toidu vastu, millele tööstusettevõtted saavad rajada ka oma eksporditegevuse.“

Eestis on olemas tohutu väärtus meie puhta looduse näol, mis annab hea võimaluse eheda Eesti toidu turundamiseks välisriikides, leidsid paneelis osalenud Arengufondi ekspert Kristjan Lepik, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Andres Oopkaup, LaMuu asutaja Rasmus Rask ning Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara