Tööstuste ja kaubanduse koostöö näitab paranemise märke

Toidumessi konverents
Aasta tagasi toimus Toidumessi raames Kaupmeeste Liidu ja Toiduliidu konverents ...

Reedel, 30. oktoobril kogunevad toidutööstuste ja kaubanduse esinejad Toidumessi raames toimuvale konverentsile „Koostöövõimalused ja -mudelid toidukaupade tarneahelas“, mille eesmärk on ühiselt arutleda, kuidas järjest tihendevas konkurentsiolukorras oma positsiooni säilitada ning võimalikult hästi tarbijate ootustele vastata.

Konverentsi ühe korraldaja, Toiduliidu juhi Sirje Potisepa sõnul on hea meel tõdeda, et võrreldes möödunud aastaga näitavad koostöösuhted tööstuste ja kaubanduse vahel paranemismärke. „Nii tööstuste kui ka kaubanduse eesmärk on ju üks – pakkuda tarbijale parimat, kuid paraku kipub aega võtma mõistmine, et selle aluseks on usalduslikud ning teineteist toetavad koostöösuhted.“

„Koostöö ei tähenda vaid lepinguid ja tingimusi, vaid kindlasti ka lahenduste leidmist andmevahetuseks, mis aitavad mõlemaid osapooli võimalikult täpsete müügiprognooside koostamisel, vältimaks ressursse raiskavat ülejääki või toodete puudust kaubariiulitel,“ lisas konverentsi korraldaja, Kaupmeeste Liidu tegevjuht Marika Merilai. Merilai hinnangul võib näha erinevusi jaekettide ja tootjate nägemuses tarneahela toimimisest ja koostöö tähtsusest paraku kogu Euroopas. Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi ja 11 organisatsiooni eestvedamisel on tarneahelat puudutavad hea tava põhimõtted omaks võetud mitmete Euroopa riikide tööstus- ja kaubandusettevõtjate poolt. Eestis, Lätis ja Leedus on see protsess veel olnud aeglane.

Konverentsil räägib Marko Udras Kaubandus- ja Tööstuskojast tänavu kevadel koostöös Toiduliidu ja Kaupmeeste Liiduga loodud töögrupi vahepealsetest sammudest hea kauplemise tava reeglite läbivaatamisel. Ühtlasi on konverentsil suur osakaal praktiliste koostöökogemuste tutvustamisel ettevõtjate esindajate poolt. Lisaks tutvustab uuringufirma Nielsen, millised on olnud kaubanduse arengud ning kuidas on muutunud tarbijate ootused.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara