Valiole omistati rahvusvaheline BRC toiduohutussertifikaat

Valio ekspordijuht Elar Ollik
Valio ekspordijuht Elar Ollik

Valio Eesti Võru juustutööstus läbis maineka rahvusvahelise sertifitseerimiskeskuse Bureau Veritas Certification auditi ning pälvis toiduohutuse sertifikaadi, mis lihtsustab märkimisväärselt toodete müüki eksporditurgudel.

Võru juustutööstuse tehasedirektori Vahur Sikaste sõnul uuris audiitor nelja päeva jooksul kõiki juustu valmistamisega seonduvaid tööprotsesse alates piima vastuvõtust ning lõpetades juustu jõudmisega kauplusesse.

„Vaadeldi, kuidas jõuab toorpiim tehasesse, milliseid materjale kasutame juustu valmistamiseks, kuidas seda lõikame, pakendame ja transpordime. Analüüsiti ka klientide tagasisidet ning kontrolliti meie transpordipartnereid. Sertifitseerimise käigus tegime tehases ka mõningaid uuendusi, näiteks varustasime kõik tehase juustupakkeliinid metallidetektoritega. Põhjaliku auditi edukas läbimine on märk sellest, et oleme oma viimaste aastate investeeringute abil saavutanud välisekspertide ja koostööpartnerite silmis usaldusväärse tootja maine,“ sõnas Sikaste.

Valio Eesti ekspordidirektori Elar Olliku sõnul on BRC toiduohutuse sertifikaat üks kahest maailmas enimlevinud toiduohutuse standardist, mille olemasolu lihtsustab eksporditurgudel koostöökokku­lepete sõlmimist. „Iga koostööpartner tahab ühel või teisel moel veenduda, et meie juust on kvaliteetne ning valmistame seda rangelt kontrollitud tingimustes. Seni on huvitatud partnerid meie tööstusega tutvumas käinud, kuid on olnud juhuseid, kus koostöö on sertifikaadi puudumise tõttu katki jäänud. Nüüd võime julgelt alustada läbirääkimisi mitmete Euroopa ja Ameerika suurettevõtete ja jaekaubanduskettidega,“ kinnitas Ollik.

Tema sõnul plaanib Valio hankida peagi ka IFS-standardil (International Food Standard) põhineva sertifikaadi, mis on nõutud mõningatel eksporditurgudel BRC-sertifikaadi asemel. Samuti on lähiaastatel kavas hankida HALAL sertifikaat, mis avab uksed islamiriikide turgudele.

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Itaaliast, Rootsist ja Ameerika Ühendriikidest. Rohkem kui 360 töötajaga Valio Eesti on juhtivaid kohalikke toorpiima kokkuostjaid, piimatoodete, sh juustude, eksportijaid ning Võru ja Laeva üks suurimaid tööandjaid. Ettevõtte tootevalikust leiab igapäevaseid, aga ka funktsionaalseid piimatooteid, mille aluseks on Valio rahvusvahelise kontserni teaduslikud uuringud ja uued tootmismeetodid. Valios läbi viidud teadustööd on hinnatud ka Nobeli preemiaga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara