Eesti novaatorid on H&M Global Change Awardil edukad

H&M Global Change Award
H&M Global Change Award

26. augustil lansseeris H&M Conscious Fond esimese Global Change Awardi, mis on üks maailma suurimatest konkurssidest algfaasis innovatsioonide jaoks. Konkursile laekunud tööde seast on esile kerkinud ka Eesti innovaatorite panus.

Auhind on esimene omalaadne algatus moetööstuses ning toetab murrangulisi rohelisele mõtteviisile keskenduvaid ideid, mille eesmärgiks on maailma loodusvarade kaitsmine moe tarbimisahela sulgemise kaudu. 

Reaktsioon väljakuulutatud konkursile oli uskumatu – veebisaidi kaudu laekusid tuhanded ideed kõigist maailma nurkadest. Konkursile ideede saatmine lõppes 31. oktoobril. Selleks ajahetkeks oli end üles andnud 2700 uuendajat 112 riigist. Enim osalejaid pärines Itaaliast, Indiast, USAst, Suurbritanniast, Rootsist, Hollandist, Indoneesiast, Saksamaalt ning Prantsusmaalt. Ideed keskendusid moeväärtusahela erinevatele teemadele nagu taaskasutus, disain, tootmine, kasutamine, müük, toorained ning transport.

Praeguseks on sõelale jäänud tosinkond parimat ideed, mille seast ekspertidest koosnev þürii valib omakorda välja viis võitjat, kes jagavad omavahel 1 miljoni euro suuruse stipendiumi ning saavad juurdepääsu selleks puhuks loodud innovatsioonikiirendile.  Pool stipendiumisummast jagatakse võitjate vahel ära ülemaailmse veebihääletuse põhjal, mis toimub 1-7.veebruaril.

H&Mil on hea meel teatada, et tosinkonna parima hulka on valitud ka Eestist pärit innovatsioon. Lõplikud tulemused avalikustatakse 10. veebruaril suurel auhinnatseremoonial Stockholmis.

H&M Conscious Fond on mittetulunduslik ülemaailmne sihtasutus, mida rahastab Stefan Perssoni perekond – Rootsi moeettevõtte H&M asutajad ja põhiomanikud. Sihtasutuse missioon on tuua pikaajalisi positiivseid muutusi ja parandada elamistingimusi, investeerides inimestesse, kogukondadesse ja uuenduslikesse ideedesse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara