Saaremaa TÜ tippjuht sai ootamatult kinga

Saaremaa Tarbijate Ühistu
Peeter Kilumets juhtis Saaremaa Tarbijate Ühistut 30 aastat

Täna on viimane tööpäev 60 aastat kaubanduses töötanud 75aastasel Saaremaa Tarbijate Ühistu (STÜ) juhil Peeter Kilumetsal, kes lasti eelmise nädala STÜ nõukogu koosoleku otsusega sisuliselt päeva pealt lahti.

Kilumets töötas STÜ juhatuse esimehe kohal pea 30 aastat, alates 1986. aastast.

STÜ nõukogu esimehe Rein Sepa sõnul oli nõukogu oma otsust juba mõnda aega arutanud. Kuigi Kilumets sai sellest teada alles möödunud teisipäeval ning viimane tööpäev on tal täna, ei saanud see tulla Kilumetsale siiski nagu välk selgest taevast.

Sepp tõi Kilumetsa vallandamise põhjuseks vajaduse tuua ettevõttesse värskemaid mõtteid ja vaateid, et jätkuvalt konkurentsis püsida ja töötajaid motiveerida.

„Eks nõukogu lähtub ikka ettevõtte arengust, selle üle on arutelu juba pikemalt käinud, see pole väga värske lugu. Lõpuks jõuti ühisele arusaamale, et selline muutus tuleb teha,“ märkis Sepp.

Ta lisas, et Kilumets on teinud ettevõttes 60 aastat tänuväärset tööd, pool sellest ajast on ta olnud ettevõtte tippjuht. Uudise võttis Kilumets tema sõnul rahulikult vastu. „Eks juhatuse liikmed peavad sellega arvestama, et nende ametikohtade täitjad aeg-ajalt vahetuvad.

Uue juhatuse liikme leidmiseks korraldab STÜ avaliku konkursi, praegu on neil palgal vaid üks juhatuse liige Sirje Saun, kuid põhikirja järgi peab neid olema vähemalt kolm. Oktoobris lahkus töölt ka Iia Mölder, mistõttu hakatakse otsima koguni kahte uut juhatuse liiget.

Täna ametist lahkuvat staažikat juhti Peeter Kilumetsa ei õnnestunud Äripäeval kahjuks tabada.

Saaremaa Tarbijate Ühistul on 29 kauplust Saare- ja Muhumaal ning üks Pärnus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara