E-kaubanduse Liit astus EMOTA liikmeks

Eesti E-kaubanduse Liit astus EMOTA liikmeks
Eesti E-kaubanduse Liit astus EMOTA liikmeks

Eesti E-kaubanduse Liit astus 5. jaanuaril rahvusvahelise e-kauplejate assotsatsiooni ehk The European eCommerce & Omni-Channel Trade Association (EMOTA) katuseorganisatsiooni liikmeks. EMOTA on suurim e-kaubanduse liit Euroopas.

EMOTA liikmeteks on 17 riigi e-kaubanduse liidud ja eestkõnelejad, mis tagab hea koostöövõrgustiku nii Euroopas kui ka Venemaa suunal, kuhu mitmed Eesti e-kauplejad ekspordivad. 

E-kaubandus on Euroopa Liidu seadusandjate jaoks rambivalguses ning EMOTA seisab Brüsselis e-kauplejate huvide eest. EMOTA peasekretäri Maurits Brugginkiga rääkides veendus Eesti e-kaubanduse Liidu juhatus, et nende, seisukohad Euroopa Liidu digitaalse ühisturu ja õiguste harmoniseerimise osas ühtivad ning prioriteediks barjäärdie kaotamise kõrval on ettevõtlusvabaduse säilimine. 

EMOTA ja E-kaubanduse Liidu põhitegevused on suures plaanis kattuvad – mõlemad liidud korraldavad e-kaubanduse aastakonverentsi, väljastavad usaldusmärgist e-poodidele ja viivad läbi turu-uuringuid. 

Suurim kasu E-kaubanduse Liidu liikmete jaoks on võimalus saada üle-euroopaline usaldusmärgis, mida EMOTA väljastab alates 1. juulist 2015. Üle-euroopalist usaldusmärgist saavad taotleda vaid e-poed, kes on EMOTA-ga liitunud kohaliku e-kaubanduse liidu liikmed ning kannavad sama liidu poolt väljastatud usaldusmärgist. Tingimustele vastavaid e-poode on Euroopas üle 5000, nende hulgas ka E-kaubanduse Liidu liikmed. Eestis saavad üle-euroopalist usaldusmärgist taotleda e-poed, kes kuuluvad E-kaubanduse Liitu, kellele on väljastatud märgis “Turvaline ostukoht” ja sõlmitud kaubamärgi kasutamiseks litsentsileping. Nii usaldusmärgise “Turvaline ostukoht” kui EMOTA märgise taotlemine on e-poodidele tasuta. EMOTA märgist saab taotleda alates veebruarist 2016.

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara