K-Rauta omanikust sai tugev rauakaupmees

K-Rauta omanikust sai tugev rauakaupmees
K-Rauta omanikust sai tugev rauakaupmees

Eilse tehinguga, kus Soome kaubanduskontsern Kesko ostis perefirmalt Onvest tehnikatooteid ja materjale müüva Onnineni, kerkis K-Rauta kaupluste keti omanik Kesko Euroopa suuremate rauakaupmeeste hulka.

Tehingu maksumus oli 369 miljonit eurot. Kahepeale kokku oli K-grupi ja Onnineni käive 2014. aastal 4,3 miljardit eurot. Võrdluseks oli Bauhausi käive 2014. aastal 4,8 miljardit eurot, kirjutab Kauppalehti. Tehnika- ja ehituskaupu müüvaid kauplusi on Keskol ja Onninenil kahepeale 450 üheksas eri riigis, sealhulgas Balti riikides.

„Tehinguga saab Keskost Põhja-Euroopas ja Läänemere piirkonnas suurim ja Euroopas üks suuremaid selle ala ettevõtteid,“ ütles Kesko juht Mikko Helander. Helanderi sõnul on firmal nüüd tugev baas, millelt seda tegevusala edasi kasvatada. Läinud kevadel heaks kiidetud strateegia järgi tahab Kesko saada ehitus-, tehnika- ja rauakaupade sektoris Euroopas kolme suurima hulka.

Onnineni ostuga saab Kesko sillapea ka Poola turul, Onninen omakorda Valgevenes. Onnineni Venemaa tütarfirma jäi aga tehingust välja – siin tahab Kesko omale Helanderi sõnul mõtlemisaega. Kesko enda plaanid näevad Venemaal ette laienemist.

Tehing annab 2020. aastaks hinnanguliselt sünergiat 30 miljonit eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara