Tomra Holding investeeris Leedu pandipakendisüsteemi 22 miljonit eurot

Tomra investeeriib Leedu pandipakendisüsteemi
Eestlased investeerivad Leedu pandipakendisüsteemi

Norra-Eesti ühisettevõte Tomra Holding OÜ investeeris Leedu uude pandipakendisüsteemi enam kui 22 miljonit eurot, millega paigaldatakse Leetu ligikaudu 1000 taaraautomaati ja 350 taaramaja.

Tomra poolt tehtavast 22 miljoni euro suurusest koguinvesteeringust 5,5 miljonit moodustavad Eesti ettevõtete poolt Eestis toodetud ja Leetu transporditud taaramajad. Kauplustes, kus puudub taaraautomaadi jaoks vajalik sisepind, paigaldab Tomra automaadid eestlaste loodud spetsiaalsetesse taaramajadesse. 

Leedu pandipakendisüsteem on omasuguste seas ainulaadne, sest kaubandusettevõtted saavad taaraautomaadi soetamise või rentimise asemel selle enda kasutusse pandipakendiorganisatsioonilt. “Maailma mastaabis on tegu erakordse lahendusega, sest kohalikud kaupmehed ei pidanud süsteemi loomisel taara vastuvõtuseadmetesse omapoolseid investeeringuid tegema,” ütles Tomra Holding OÜ juhataja Eero Nõgene.

Leetu paigaldatavad taaraautomaadid ja -majad kuuluvad Tomrale ning kauplused kasutavad neid süsteemiga sõlmitud lepingu alusel. Lisaks osalevad Eesti spetsialistid taaraautomaatide ja -majade paigaldamistöödel, IT-süsteemide arendamisel, vajaliku personali koolitamisel ning aitavad leedulasi taaratagastussüsteemi ettevalmistamisel ja käivitamisel.

Pandipakendite vastuvõtt Leedus  algab 1. veebruaril ning kogu pandipakendisüsteemi käivitamine kestab maikuuni. Vanade pandiarvestuseta pakendite vastuvõtt toimub paralleelselt uutega kolme kuu jooksul.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara