Liit soovitab alkohoolsete jookide ostult boonuspunktide andmise lõpetada

Liit soovitab alkohoolsete jookide ostult boonuspu
Liit soovitab alkohoolsete jookide ostult boonuspunktide andmise lõpetada

Tähtsustades vastutustundlikku alkoholi müüki ning tarbimist andis Kaupmeeste Liit liikmetele, kes kauplevad alkoholiga, soovituse lõpetada alkohoolsete jookide ostude pealt boonuspunktide andmine.

„Boonuspunktide kaotamine alkoholi müügiprotsessis on üks tegevus pikemast nimistust, mida oleme liidus arutanud soovides kaasa aidata vastutustundliku alkoholitarbimise edendamisele kaupmeeste poolt,“ selgitas Kaupmeeste Liidu tegevjuht Riin Savi.  „Koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Tervise Arengu Instituudiga töötas liit 2015. aastal välja alkoholi müügi juhendi, mis sisaldab mitmeid tegevusi ja juhiseid, mille rakendamine aitab kindlustada nõuetekohast alkoholi müüki ja vähendada alkoholi tarvitamisest tulenevaid kahjusid elanikkonnale,“ lisas Savi.

Savi sõnul tähendab boonuspunktide kaotamine alkoholi müügilt, et alkoholi ostul ei laeku enam kliendikaardile boonuspunkte. „ Boonuspunktide süsteem on osa paljude jaekettide kliendilojaalsusprogrammist. Ostude pealt kogutud boonuspunkte saab enamike lojaalsusprogrammide puhul järgmisest ostusummast maha arvata ehk  klient saab boonust  kasutada soodustusena oma ostude eest tasumisel“, sõnas Riin Savi. „Soovitust järgivate kaupmeeste juures alkoholi müügi arvelt edaspidi kliendi ostuboonus ei suurene.“

Savi sõnul tegeleb Kaupmeeste Liit alkoholi müügiga seonduvate küsimustega igakülgselt edasi. „Toetame riikliku alkoholipoliitika peamisi eesmärke ning oleme aktiivselt panustamas selle väljatöötamisse, et tagada alkoholipoliitika kujundamisel läbipaistvus, selgus ning proportsionaalsete meetmete rakendamine, mis omaksid reaalset mõju alkoholi liigtarbimise ohjamisel“, lisas Savi.

Kaupmeeste Liit on asutatud 1996. aastal esindamaks ja kaitsmaks liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete juurutamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub 54 liiget, sealjuures toidu- ja esmatarbekaupade kaupade turul moodustab liitu kuuluvate ettevõtjate turuosa üle 80%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara