Viru Keskusele omistati Eestis esimene LEED O&M sertifikaat

Viru Keskus
Viru Keskusele omistati Eesti esimene LEED O&M sertifikaat

Eelmise aasta lõpus omistati Viru Keskusele mainekas LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) O&M (LEED for Excisting buildings: operations and maintenance) sertifikaat. Viru Keskus on Eestis esimene, keda tunnustati rahvusvahelise LEED O&M hõbe sertifikaadiga olemasoleva ehitise keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku opereerimise eest.

“Viru Keskuse äritegevuse keskseks põhimõtteks on alati olnud uuenduslikkus. Ehitiste opereerimisel on jätkusuutlik, säästlik  ning keskkonda hoidev arendustegevus selle üks olulisemaid väljendusi. Arenenud riikides on põhimõtted nagu efektiivne energiakasutus või keskkonnasäästlik disain sisekujunduses muutunud loomulikuks tegevusstrateegia osaks ning usun, et ka meie ärikultuur ning klientide eelistused liiguvad üha rohkem selle väärtustamise suunas,” rääkis Viru Keskuse juht Ants Vasar.

Viru Keskus asus LEED O&M sertifikaati taotlema 2013. aastal, läbides kahe aasta jooksul põhjaliku hindamise, mille teostas USGBC (United States Green Building Council). Hindamiskategooriatena võetakse sertifitseerimisprotsessis arvesse hoone asukoha ja ehituse jätkusuutlikkust, veekasutuse tõhusust, energiakasutuse (hoone kütmine, jahutamine ja elektritarbimine) efektiivsust, materjalide ja ressursside kasutust ning sisekeskkonna kvaliteeti ja seal töötavate inimeste rahulolu. Mainitud üldkategooriad jagunevad omakorda ligikaudu 84-ks detailseks hindamiskriteeriumiks.

LEED O&M ehk olemasoleva ehitise opereerimise ja haldamise eest väljastatud sertifikaate on kogu maailmas seni väljastatud vaid 3905. Viru Keskuse puhul tõsteti muuhulgas esile keskkonnasäästlikku ning innovatiivset valgustust ning veemajandust, aga ka töötajate keskkonnasõbralikku töökoha transporti.

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus, kus tegutseb üle saja kaupluse ja teeninduskoha. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara