Viru Keskusele omistati Eestis esimene LEED O&M sertifikaat

Viru Keskus
Viru Keskusele omistati Eesti esimene LEED O&M sertifikaat

Eelmise aasta lõpus omistati Viru Keskusele mainekas LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) O&M (LEED for Excisting buildings: operations and maintenance) sertifikaat. Viru Keskus on Eestis esimene, keda tunnustati rahvusvahelise LEED O&M hõbe sertifikaadiga olemasoleva ehitise keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku opereerimise eest.

“Viru Keskuse äritegevuse keskseks põhimõtteks on alati olnud uuenduslikkus. Ehitiste opereerimisel on jätkusuutlik, säästlik  ning keskkonda hoidev arendustegevus selle üks olulisemaid väljendusi. Arenenud riikides on põhimõtted nagu efektiivne energiakasutus või keskkonnasäästlik disain sisekujunduses muutunud loomulikuks tegevusstrateegia osaks ning usun, et ka meie ärikultuur ning klientide eelistused liiguvad üha rohkem selle väärtustamise suunas,” rääkis Viru Keskuse juht Ants Vasar.

Viru Keskus asus LEED O&M sertifikaati taotlema 2013. aastal, läbides kahe aasta jooksul põhjaliku hindamise, mille teostas USGBC (United States Green Building Council). Hindamiskategooriatena võetakse sertifitseerimisprotsessis arvesse hoone asukoha ja ehituse jätkusuutlikkust, veekasutuse tõhusust, energiakasutuse (hoone kütmine, jahutamine ja elektritarbimine) efektiivsust, materjalide ja ressursside kasutust ning sisekeskkonna kvaliteeti ja seal töötavate inimeste rahulolu. Mainitud üldkategooriad jagunevad omakorda ligikaudu 84-ks detailseks hindamiskriteeriumiks.

LEED O&M ehk olemasoleva ehitise opereerimise ja haldamise eest väljastatud sertifikaate on kogu maailmas seni väljastatud vaid 3905. Viru Keskuse puhul tõsteti muuhulgas esile keskkonnasäästlikku ning innovatiivset valgustust ning veemajandust, aga ka töötajate keskkonnasõbralikku töökoha transporti.

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus, kus tegutseb üle saja kaupluse ja teeninduskoha. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara