Huvi ökotoodete vastu kasvab

Huvi ökotoodete vastu kasvab
Huvi ökotoodete vastu kasvab

Öko- ja tervisekaupade vallas kasv jätkub, sest järjest rohkemad inimesed soovivad oma tervist ja elukvaliteeti toitumise ning elustiili muutmise läbi parandada.

Pidevalt suureneb taimetoitlaste ja veganite osakaal. Mitmesuguste terviseprobleemide ja allergiate puhul soovitakse samuti turgutada organismi looduslikul viisil, selgitab ökokaubanduses tegutseva Albero Verde juhatuse liige Mari-Leen Maasar.

“Taimetoitlased ja gluteenitalumatusega inimesed hindavad uudset valikut valgurikastest kuivainetest, näiteks pastatooteid erinevatest kaunviljadest. Väga populaarseks on muutunud mitmesugused taimepulbrid, mida saab tarvitada toidulisandina või lisada smuutidesse,” tutvustas ta ökotrende.

Ökokaupu tarbivale inimesele on järjest olulisem ka see, et toiduaine ei oleks lihtsalt öko, vaid et ta oleks ka suurepärase kvaliteedi ja heade maitseomadustega. “Et ökokosmeetika ei oleks mitte ainult looduslik, vaid ka tõhus, et dekoratiivkosmeetika ei oleks tuhm ja maakarva, vaid värviline ja moodne,” lisa ta.

Eesmärk on pakkuda tippkvaliteeti. “Näiteks toiduainete puhul võib maitsevahe tulla sellest, millist vett on kasutatud. Või näiteks piirkonnast, kust tooraine või toode pärineb. Igal maal on teatud toodete valmistamise traditsioonid ja mujal järeletehtu ei saa maitse või kvaliteedi poolest originaaliga konkureerida,” lisas Maasar.

Ta selgitab, et firma kasv ei tulnud ootamatult, tunamullu avati kolm uut poodi ja mullu kinnistati koht turul.

2016. aasta on taas uute investeeringute aasta. Kokkulepped on uute poodide avamiseks, samuti vaadatakse netiäri poole.

Edasiseks kasvamiseks on firma investeerinud uutesse kauplustesse. “Lisaks vajalikele sissemaksetele ja sisustuse soetamisele oli vaja rentida suurem laopind ja suurendada kabavarusid. Kuna töötame paljude tootjatega ettemaksu põhimõttel, siis vajas see kõik põhjalikku kalkuleerimist ja koordineerimist. Otsustasime siiski hakkama saada ilma pangalaenuta ja see meil ka õnnestus,” on Maasar rahul.

Ettevõte peab oluliseks ka investeerimist inimestesse. “Soovime olla selline ettevõte, kuhu meie töötajad tulevad tööle hea meelega. Soovime, et nad oleksid motiveeritud ja tunneksid end olulise osana meie ühisest tervikust,” lisab ta.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn, Äripäeva kaasautor

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara