Kaubamajas toob armastus teeninduse vastu tunnustuse

Kaubamaja teenindus- ja personalidirektor Piret Su
Kaubamaja teenindus- ja personalidirektor Piret Suitsu

Teenindusega puutume kokku iga päev. Kohtumine särasilmse ja asjatundliku teenindajaga muudab tuju heaks ja kutsub kauplusesse tagasi, samal ajal kui ebaviisakas ja hoolimatu teenindus toob kaasa saamata jäänud käibe ja kahju ettevõte mainele. Suurepäraste töötulemuste märkamine ja töötajate tunnustamine on igale ettevõttele oluline, et motiveerida oma töötajad, kirjutab Kaubamaja teenindus- ja personalidirektor Piret Suitsu.

Kaubamajal on pikaajaline traditsioon selgitada igal aastal välja parimatest parimad teenindajad. Aastate jooksul on kasutatud selleks erinevaid viise – näiteks kuni kaks kuud kestev ja erinevaid kutseoskuste ülesandeid sisaldav võistlus või terve kalendriaasta töötulemusi arvestav mõõduvõtmine.

Viimastel aastatel oleme eelistanud just nimelt aastast arvestusperioodi, kus hindame igapäevaseid töötulemusi. Finaalis osaleb Kaubamaja 360-st teenindajast kokku 35 parimat teenindajat. Finaali pääsemiseks arvestatakse teenindusnäitajaid, töötaja hoiakuid ja väärtusi, meeskonna ning klientide tagasisidet.

Finaalis ootab parimaid teenindajaid kahepäevane väljasõit, mis sisaldab põnevaid ülesandeid. Seal kontrollitakse teadmisi ning teenindajatel on võimalik näidata oma koostööoskusi. Võistlemise hetkede vahele mahub aktiivseid tegevusi ning õhtu lõpetab meelelahutuslik programm.

Kaubamaja parimad teenindajad hindavad võistlust kõrgelt. Tegemist on meeldejääva ja toreda ettevõtmisega, mis lisaks enese proovilepanekule ja võistlusmomendile, on silmaringi arendav ja annab uusi kogemusi. Kokkusaamine toob uusi sõpru teistest osakondadest ning aitab nii ennast kui teisi paremini tundma õppida. Osalejate sõnul on tagasi tulles patareid laetud ja naerul nägu garanteeritud.

Kaubamaja 2015 a. parima teenindaja tiitli pälvinud Olga Kuptsova peab klienditeeninduse töös kõige olulisemaks koostööd, mis on kõikide suhete aluseks ning mille resultaadiks on positiivsed tulemused. Olga soovib, et kõik oleks väga hästi ning oma töökohustuste täitmisel on ta korrektne ja täpne. Alati süveneb igasse situatsiooni ja püüab leida lahenduse.

Kodumaailma teenindaja Geta Timm’i sõnul ei ole hea meel mitte ainult tema enda tulemuse, vaid terve osakonna pärast. „See ei ole üksnes isiklik võit, vaid kogu meeskonna võit. Töötame kõik koos ja jagame üksteisega ka erinevaid teadmisi.“ Geta arvab, et teda viis saavutatud tulemuseni see, et ta väga armastab oma tööd. „Mul on pidev soov end täiendada, edasi minna ja paremaks saada.“ Tema sõnul on oluline ka kolleegide toetus.

Neily Eerma Tartu Kaubamaja Toidumaailmast toob välja kliendi rahulolu ja tagasiside teenindaja töös. „See on ülimalt hea tunne, kui klient tuleb sinu juurde ning palub soovitada näiteks kvaliteetset veini. Just selle õige leidmisel on oluline küsida õigeid küsimusi ja selgitada välja kliendi maitse-eelistused. Erakordselt hea tunne on siis, kui külastaja tuleb tagasi ja ütleb, et see vein, mida te mulle eelmine kord soovitasite, oli suurepärane. Just sellised hetked tekitavadki väga sooja tunde.“

Tartu Kaubamaja Lastemaailma teenindaja Julia Siimbergi hinnangul on kõige tähtsamaks teenindaja töös koostöö meeskonna, teenindaja ja kliendi vahel. „Kui me kõik töötame eesmärgipäraselt, on lõpptulemus suurepärane ning kõik on rõõmsad ja rahul.“

7 olulist mõtet, mis muudab teenindaja töö nauditavaks:

  • Teenindaja töös on kõige olulisem rahulolev klient.
  • Klient peab tundma end oodatuna ja lahkuma Kaubamajast positiivse emotsiooniga.
  • Teenindaja töö peab kindlasti meeldima, sest sisemine rahulolu peegeldub väljapoole ja annab empaatiavõime klientidega suheldes.
  • Hea teenindaja on energiline, julge pealehakkamisega, kohusetundlik, sõbralik ja hea suhtleja, kes hoolib ka oma kolleegidest.
  • Suurepäraste tulemuste saavutamisel on hindamatu roll headel kolleegidel, kes innustavad ja toetavad.
  • Mida enam suhelda kolleegidega ja klientidega, seda paremini saab teenindajana oma tööd teha. Klientidelt saab väga palju infot ja tagasisidet, mis aitab oma tööd paremini teha ja mõista.
  • Oluline on see, et kõik töötajad- juhid, laotöötajad, teenindajad, spetsialistid jne., teeksid oma tööd oskuslikult. Hästi toimiv meeskond tagab klientide rahulolu.

Osale arutelus

  • Piret Suitsu

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara